Sen o titulu žije. Liverpool otočil bitvu se Southamptonem a nahání City

Duel 37. kola Premier League mezi Southamptonem a Liverpoolem. Zdroj: Profimedia.cz

Naděje umírá poslední. Fotbalisté Liverpoolu v zápase 37. kola Premier League otočili duel se Southamptonem a po vítězství 2:1 jsou před závěrečným kolem nejvyšší anglické soutěže stále ve hře o titul. Na vedoucí Manchester City ztrácejí po triumfu jediný bod.

Liverpool si chtěl udržet před posledním kolem Premier League teoretickou šanci na zisk titulu, a tak potřeboval Southampton porazit. Byli to ale naopak domácí, kdo se ve 13. minutě ujal vedení. Redmond si potáhl balon z levé strany až na hranici velkého vápna a nádhernou pumelicí do vzdálenějšího rohu hostující svatyně otevřel skóre.

Reds se však nenechali vyvést z míry a ve 27. minutě srovnali krok. Diogo Jota v pokutovém území skvěle nahrál Minaminovi, a ten z ostrého úhlu propálil McCarthyho.

Brankář Southamptonu pak musel čelit velké šanci Milnera, který se dostal k odraženému míči a zacílil k tyči. Pohotovým skokem však příležitost zneškodnil. Zkraje druhého poločasu selhal také Jota, jenž po Tsimikasově přihrávce zamířil jen těsně vedle tyče. Elliott si poté naběhl za obranu, ranou z úhlu však jen rozvlnil boční síť.

​V 67. minutě už se fanoušci aktivnějšího Liverpoolu dočkali. Na prodloužený centr z rohového kopu si naskočil Matip a hlavičkou v předklonu poslal balon do sítě. Víc už se toho na hrací ploše nestalo a Reds v důležité bitvě urvali výhru. Na první místo, které okupuje Manchester City, ztrácí před posledním kolem ligy jediný bod.