Skvělý Butler dovedl 41 body Miami k první výhře v konferenčním finále

V zámořské NBA odstartovalo finále Východní konference. Do toho se dostaly dva nejlepší týmy východu po základní části – Miami Heat a Boston Celtics. Z vítězství se radovali nakonec domácí v poměru 118:107. Hlavním strůjcem úspěchu byl Jimmy Butler, jenž nasázel 41 bodů.

Miami přitom nemělo vůbec dobrý vstup do zápasu a rychle prohrávalo 0:7. Na konci první čtvrtiny nakonec zaostávalo pouze o tři body. I ve druhé části tahali domácí za kratší konec, a v jednu chvíli zaostávali dokonce o 13 bodů.

Jenže ve druhém poločase došlo k výraznému zlepšení. Třetí čtvrtinu Heat vyhráli 39:14! Miami nakonec dokráčelo k výhře 118:107, k čemuž pomohl především fenomenální Američan Jimmy Butler.

​Ten táhl svůj tým 41 body, ke kterým přidal ještě 9 doskoků a 4 asistence. Bostonu nepomohla ani dvojice Jayson Tatum a Jaylen Brown. Tito dva nastříleli dohromady 53 bodů. Druhý zápas série se hraje v noci ze středy na čtvrtek.