Takhle deptal Colorado. Kouzelník ze St. Louis lapil střelu do prázdné brány

Nebýt jeho, nejspíš by St. Louis dostalo v prvním semifinále Západní konference play-off NHL od Colorada pořádně nařezáno. Brankář Blues Jordan Binnington však Avalanche celý zápas deptal famózními zákroky. Ani kanadský kouzelník ale nakonec nedokázal zabránit porážce 2:3 v prodloužení.

Jeden z jeho zásahů ve druhé třetině opravdu stál za to. Psala se 28. minuta a stav byl v tu chvíli nerozhodný. Domácí obránce Erik Johnson dostal luxusní přihrávku a zívala na něj prázdná brána. Jenže Binnington se bleskově položil, natáhl ruku a jeho střelu po ledě lapačkou chytil.

Americký bek sice kotouč netrefil hokejkou úplně ideálně, ale zákrok fantoma v bílomodrém dresu to nesnižuje. "Chytal opravdu dobře," ocenil jej kapitán Colorada Gabriel Landeskog. "Měl tam pár zákroků. Několikrát před námi byla prázdná branka, ale on tam stihl vystrčit nohu nebo ruku. Byl fakt dobrý," dodal švédský forvard.

Zatímco Blues měli jen 25 střel a v prodloužení žádnou, Avalanche vyslali na Binningtona úctyhodných 54 ran. Za jeho zády skončily pouhé tři, a on tak měl parádní úspěšnost 94,4 %. "Držel nás ve hře. Díky němu jsme měli šanci vyhrát, to je jasné. Měl tam několik skvělých zákroků," pěl na svého gólmana chválu i jeho spoluhráč Colton Parayko. V příštím utkání bude ale St. Louis potřebovat i lepší produktivitu.