Calgary s Oilers svedlo patnáctigólovou bitvu. Chytilův gól Rangers nestačil

Další kolo čtvrtfinále NHL play-off nabídlo gólové žně. V utkání Calgary Flames – Edmonton Oilers padlo hned 15 gólů, Tkachuk se postaral o hattrick. V prvním zápasu série Caroliny Hurricanes s New York Rangers se trefil Filip Chytil, ale jeho gól na vítězství nestačil, když domácí o první výhře rozhodli v prodloužení.

O první gól série mezi Carolinou Hurricanes a New Yorkem Rangers se postaral český hráč. Filip Chytil si při nájezdu tři na dva řekl o křižnou přihrávku a z pokleku poslal puk do sítě. Dlouho to vypadalo, že jednogólový náskok bude Rangers stačit, ale v 58. minutě srovnal Sebastian Aho. Carolina pak obrat dokonala po třech minutách prodloužení, kdy se prosadil Ian Cole.

To druhé noční utkání bylo na góly výrazně pestřejší. Už po půl minutě hry se v dresu Calgary prosadil Lindholm a za dvacet vteřin zvýšil vedení Mangiapane. Následoval gól Ritchieho, na který po chvíli odpověděl Connor McDavid.

​Ve druhé třetině padlo hned sedm gólů. Za Calgary náskok prvně navýšil dvakrát Coleman a pak se při přesilovce poprvé v utkání prosadil Tkachuk. Ale činili se také hráči Edmontonu, dvakrát se trefil Hyman a gól přidali i Bouchard s Draisaitlem. Před poslední třetinou byl stav 6:5 pro Flames.

Hosté na začátku třetí části vyrovnali na 6:6, ale k senzačnímu obratu nedošlo. Poslední dvacetiminutovka přeci jen patřila hokejistům Calgary. Vedení znovu získal Andersson načež se podruhé trefil Matthew Tkachuk. První výhru série pak Američan stvrdil v 58. minutě dokončením hattricku do prázdné branky.

Kanadské přestřelce se věnovala reportáž níže:

Výsledky NHL play-off

Carolina Hurricanes – New York Rangers 2:1 prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0) stav série 1:0
Branky: 58. Aho (Jarvis, Teräväinen), 64. Cole (Br. Smith, Kotkaniemi) – 8. Chytil (Lafreniere)

Calgary Flames – Edmonton Oilers 9:6 (3:1, 3:4, 3:1) stav série 1:0
Branky: 1. E. Lindholm (R. Andersson, J. Gaudreau), 1. Mangiapane (Backlund), 7. Ritchie, 21. Coleman (Mangiapane, R. Andersson), 27. Coleman (Hanifin, Lewis), 29. Tkachuk (J. Gaudreau, Toffoli), 43. R. Andersson (Mangiapane, Järnkrok), 49. Tkachuk, 58. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau) – 8. McDavid, 28. Bouchard (McDavid, Draisaitl), 30. Hyman (Nugent-Hopkins), 35. Hyman (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 40. Draisaitl (McDavid), 42. Yamamoto (McDavid, Draisaitl)