MS v hokeji 2022

Musel jsem přemlouvat doktora, uznal Pastrňák. Má velká očekávání

Musel jsem přemlouvat doktora, uznal Pastrňák. Má velká očekávání
David Pastrňák po tréninku v Tampere | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

David Pastrňák je od středy v dějišti světového šampionátu, kde stihl již trénink a promluvil také s novináři. Popisoval, jak musel přemlouvat klubového doktora v Bostonu a přiblížil spolupráci s jmenovcem Krejčím.

David Pastrňák dorazil do dějiště světového šampionátu ve středu po obědě, jeho účast musel ovšem schválit klubový doktor v Bostonu. "Pasta" má ovšem velmi jasný hlas v rámci celé organizace. Osmaosmdesátka přiznala, že došlo i k přemlouvání klubového medika. 

"Musel jsem přemlouvat klubového doktora v Bostonu. Měl jsem na konci sezony problémy, na druhou stranu, kdybych se na to necítil, tak bych nepřijel. Cítím se dát tomu 100 %," přiznal v rozhovoru pro Radiožurnál sport jeden z nejlepších českých hokejistů minulé dekády.

Hned při příjezdu vzduchem létala jedna důležitá otázka – s kým si Pastrňák zahraje v jednom útoku? "Všichni ví, co mohou čekat ode mě a Davida Krejčího. Nějaký pátek jsme spolu v Bostonu odehráli. Kam mě ale trenér postaví, tam budu hrát. Snad budou šlapat všechny čtyři lajny. Jeden útok zápasy nevyhraje," řekl havířovský rodák po prvním tréninku v Tampere.

Související obsah

Později Kari Jalonen oznámil, že plánuje dát dohromady dva někdejší bostonské Davidy. Po svém boku by se měli představit již ve čtvrtečním utkání s Lotyšskem. "Samozřejmě se těším. Od posledního MS to jsou čtyři roky, jsem už jiným hráčem. Mám od sebe velká očekávání," dodal pro Radiožurnál autor letošních 43 gólů v NHL.

Národní tým čeká čtvrté utkání na světovém šampionátu, ve kterém bude chtít zabrat. Po prohře s Rakouskem se celek Kariho Jalonena propadl na páté místo, které aktuálně znamená nepostup do čtvrtfinále. 

Pastrňák v NHL září. Takto se prosadil v play-off proti Carolině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události