Tenis

Velký úspěch české tenistky! Mladá Nosková si zahraje French Open

Velký úspěch české tenistky! Mladá Nosková si zahraje French Open
Linda Nosková Zdroj: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Poprvé na grandslamu si zahraje talentovaná česká tenistka Linda Nosková, která zvládla náročnou kvalifikaci a zahraje si na jednom z nejslavnějších turnajů na světě. Ve finále kvalifikace na French Open si poradila se Slovenkou Šramkovou, kterou zdolala za necelou hodinu ve dvou setech.

Linda Nosková patří mezi nejtalentovanější tenistky z Česka, což nyní potvrdila během pařížské kvalifikace na slavný Roland Garros. Sedmnáctiletá tenistka v posledním kole zdolala za 59 minut Slovenku Šramkovou. Nosková během celé třízápasové kvalifikace přišla o jediný set. 

Proti lépe postavené soupeřce ztratila v první sadě jediný servis a nakonec vyhrála za 31 minut v poměru 6:3. O něco kratší a hladší byl postup druhým setem, kde Nosková svou sokyni dvakrát brejknula a po necelé půlhodině si došla pro postup do hlavní fáze slavného grandslamu. 

Související obsah

Česká tenistka během celé třízápasové kvalifikace přišla o jediný set, a to ve středu proti Švýcarce Perrinové. Proti Rusce Blinkovové a právě Slovence Šramkové odehrála bezchybný zápas. Na hlavním turnaji se nepředstaví Linda Fruhvirtová, která padla se Slovenkou Kužmovou.

Nosková se tak připojí k sedmičce českých hráček, jež mají účast v hlavní části již zajištěnou.

V mužské kvalifikaci vybojoval postup do hlavní části také Zdeněk Kolář. Itala Agamenoneho přejel ve dvou setech 6:3 a 6:4. Další dva Češi Veselý a Lehečka mají účast zajištěnou díky postavení v žebříčku.

Finále kvalifikace na Roland Garros:

Linda Nosková – Rebecca Šramková 2:0 (6:3, 6:2)
Čas utkání: 0:59

Zdeněk Kolář – Franco Agamenone 2:0 (6:3, 6:4)
Čas utkání: 1:26

Naopak Plíškové se moc nedaří, v Římě padla již ve druhém kole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události