Bohemka si na úvod baráže poradila s Opavou, Teplice rozstřílely Vlašim

Radost fotbalistů Bohemians ze vstřelené branky. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Bohemians a Teplic zvládli úvodní bitvy baráže o udržení ve Fortuna lize a zapsali vítězství. Klokani jen těsně přehráli Opavu, když triumfovali 1:0. Rozhodující trefu zaznamenal Roman Květ. Tepličtí se naopak proti Vlašimi rozstříleli a nakonec brali výhru 3:0. Dvěma góly se blýskl Jan Fortelný.

Hráči Bohemians odstartovali barážový duel proti Opavě na jedničku a už od 4. minuty si hýčkali těsný náskok. Ten zařídil Roman Květ, který si naskočil na centr z pravé strany a povedenou hlavičkou otevřel skóre. Ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno. Rataj se ocitl ve skvělé pozici před brankou Pražanů, zblízka však přestřelil.

Opava poté ještě zvýšila aktivitu, kýženou branku však nevsítila a do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro klokany. Domácí se ocitli ve velké šanci v 58. minutě, kdy Rataj přiťukl balon Pikulovi, jenž zpoza šestnáctky zacílil jen těsně vedle bližší tyče.

Klokani měli štěstí i o tři minuty později. Helešic totiž ranou ze standardky orazítkoval tyčku hostující branky. Víc už se toho na hrací ploše nestalo a Bohemka ukořistila těsný triumf.

Teplice mohly oslavit první trefu do sítě Vlašimi už ve 2. minutě, Sejk totiž připravil výbornou palebnou pozici pro Hyčku. Ten však napálil  pouze tyčku vlašimské svatyně. Na druhé straně zamířil levačkou přes zeď ze standardní situace Jurásek. Jeho pokus však proletěl nad břevnem. Na samotném konci prvního poločasu udeřili Severočeši. Za hostující obranu si naběhl Jan Fortelný a prostřelil Vágnera.

​Krátce po startu druhé pětačtyřicetiminutovky Tepličtí navýšili náskok, když se podruhé v zápase trefil Jan Fortelný. Ten ještě zvýraznili v 73. minutě. Po výborném centru od Vondráška se hlavičko pod břevno zapsal do střelecké listiny Jakub Mareš. Teplice tak zvítězily 3:0.