Tampa rozhodla čtyři sekundy před koncem. Na vítězný gól nahrál Palát

NHL play-off pokračuje a Tampa Bay Lightning ve čtvrtfinálové sérii vede 2:0 nad Floridou Panthers. Obhájce titulu v noci ukořistil těsné vítězství 2:1. U rozhodujícího gólu si připsal asistenci Ondřej Palát.

Tampa šla do vedení po 12 minutách hry, kdy přesilovku využil Corey Perry. V druhé třetině vyrovnal Luostarinen a do poslední části se šlo s nerozhodným stavem. Už to vypadalo, že se zápas nachýlí do prodloužení, když v tom zaúřadovala trojka Kučerov, Palát a Colton.

Na časomíře odbíhalo posledních osm sekund zápasu. Palát z modré o mantinel nahodil puk za branku, kde ho rychle dojel Kučerov a zadovkou ho poslal před Bobrovského. Pro kotouč si najel Ross Colton a z první, pouhé čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby, vystřelil Tampě vítězství.

Druhý noční zápas skončil přesvědčivým vítězstvím St. Louis Blues, kteří překonali Colorado Avalanche 4:1 a srovnali sérii na 1:1. Dvěma góly se na výsledku podílel kanadský útočník David Perron.

Výsledky NHL play-off:

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) stav série 0:2
Branky: 39. Luostarinen (Forsling, Giroux) – 13. Perry (Stamkos, Hedman), 60. Colton (Kučerov, Palát)

Colorado Avalanche – St. Louis Blues 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) stav série 1:1
Branky: 42. Landeskog (Rantanen, MacKinnon) – 26. Kyrou (O'Reilly, Bučněvič), 40. Perron (Bučněvič, Tarasenko), 51. Perron, 59. Saad (Schenn, Faulk)