Hokej

Souhra Davidů? Jalonen žasne. Pasta je hráč světového kalibru, říká Krejčí

Souhra Davidů? Jalonen žasne. Pasta je hráč světového kalibru, říká Krejčí
David Pastrňák a David Krejčí na tréninku reprezentace Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Česko má za sebou důležité vítězství 5:1 nad Lotyšskem. Tým po rotaci lajn předvedl úplně novou hru a nedostižný náskok si vytvořil už v první třetině. Všechny formace šlapaly a očekávání naplnilo také duo bývalých spoluhráčů z Bostonu Bruins Davida Krejčího a Davida Pastrňáka. Sám trenér Kari Jalonen byl pověstnou souhrou mile překvapen.

Pasta do Bostonu přišel v osmnácti letech, to už byl o deset let starší Krejčí ostříleným veteránem a Pastu si vzal pod svá křídla. V národním dresu si spolu zahráli už v roce 2018 a letos na šampionátu ve Finsku lajnu doplnil přihrávkový virtuóz Roman Červenka.

"Všichni o tom mluvili a teď jsem to viděl i já – na ledě se opravdu dokážou najít. David Pastrňák je opravdu úžasný hráč. A skvělý charakter! Kabině dodal pozitivní energii," řekl po zápase Kari Jalonen pro hokej.cz o souhře Davidů.

Trio z první lajny – Červenka, Krejčí a Pastrňák si připsalo dohromady šest bodů. Prvně se za asistence obou Davidů při přesilovce prosadil kapitán a v závěru první třetiny zase Krejčí našel skórujícího Pastrňáka. "Je skvělé si s Pastou zase zahrát. Je to jeden z nejlepších hráčů na světě. Že nám sem přijel pomoct, je super. Už v kabině se ukázalo, jakou má v sobě pohodu. Přenesl to do zápasu,řekl po zápase Krejčí, který s Pastou odehrál sedm sezon v Bostonu Bruins.

Související obsah

​"Nikdy to není jen o jednom hráči. Ale Pasta je hráč světového kalibru a zapadl výborně nejen na ledě, ale i v kabině. Jeden zápas nedělá nic, musíme se snažit být lepší a lepší. To nejtěžší máme před sebou," připomíná jeden z lídrů týmu.

A jak svou premiéru na šampionátu a staro-novou lajnu hodnotí sám Pastrňák? "Já jsem věděl, že si budeme rozumět. S Romanem jsem hrál v Moskvě… S Krejčou zase v Bostonu a národním týmu také. Víme, co od sebe očekávat. Chemii mezi sebou mají též. Spadlo nám to tam, je dobře, že po změnách se povedlo skórovat třem lajnám," pochvaloval si po zápase.

První gól mu připravil právě jeho jmenovec a mentor z Bostonu. "Jo, já to čekám. Krejča vidí vše dvě vteřiny dopředu, pro mě to nebylo nic, že bych byl překvapený. Čekal jsem na to, byla to krásná nahrávka," zhodnotil Pasta.

Související obsah

​První gól (na 4:0) si prozatím připsal také Tomáš Hertl, jehož lajna byla pod drobnohledem a sám útočník Žraloků nebyl se svým výkonem od začátku šampionátu spokojený. Autor branky ze sporného momentu bude ještě potvrzen – po dvou dorážkách Hertla touš vyletěl a ve vzduchu ho možná tečoval ještě Matěj Blümel. "Bylo mi jedno, jestli jsem dal gól já, nebo ne, ale s Matějem jsme se o tom bavili. Uvidíme, kdo to nakonec dal. Myslím, že poslední dotek jsem měl já, ale i kdyby ne, tak na tom fakt nezáleží. Hlavně, že jsme vyhráli, protože poslechnout si českou hymnu na konci, to je prostě nade vše," řekl Hertl po utkání pro hokej.cz.

"Byli jsme úplně jak vyměněný tým a od začátku jsme si řídili zápas. Nebylo to jen o těch gólech, ale napadali jsme, hráli jsme s pukem a dohrávali jsme souboje. Konečně to nebylo o jednom útoku, ale o všech čtyřech lajnách s gólmanem. Takhle se musí do zápasů vstupovat," shrnul vydařený výkon Tomáš Hertl.

Takhle například válel Pasta v letošní sezoně NHL: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události