MS v hokeji 2022

Nároďák porazil Lotyšsko, o vítězství rozhodl již v první třetině

Radost českých hokejistů Zdroj: Profimedia.cz

Češi hráli o důležitou výhru proti Lotyšsku, hned od prvních minut ale ukázali, že dnes chtějí naprosto jasně vyhrát. Po pěti minutách to bylo 2:0, po dvaceti minutách vedl celek Kariho Jalonena již 5:0 a náskok si přenesl až do konce duelu. V debutu na MS se trefil už i kanonýr Pastrňák.

Český tým naskočil do utkání aktivně a hned v prvních sekundách se do střeleckých pozic dostával Pastrňák, ale Merzlikins byl pozorný. Ve čtvrté minutě se ale stav již změnil. Zohorna se dostal k odraženému kotouči, objel lotyšského brankáře a poslal puk do prázdné klece. Česko tak brzy vedlo 1:0. Následně bylo Lotyšsko vyloučeno a Červenka se krásně prosadil z pravé strany do odkryté branky.

Celek Kariho Jalonena pokračoval v ofenzivní smršti, v sedmé minutě se dostal před branku Špaček, kde bekhendem mezi betony navýšil již na 3:0. Následně se hra uklidnila, ale národní tým byl nadále aktivní. Po střele Hertla a nejspíše vlastní brance Lotyšska byl rozdíl již čtyřbrankový.

Geniální první třetinu uzavřel David Pastrňák, kterého neskutečně našel David Krejčí u pravé tyčky. Národní tým tak naprosto zdemoloval Lotyšsko v první dvacetiminutovce pěti góly. Do prostřední části šli hokejisté Lotyšska s brankářem Silovsem, který v brance vystřídal Merzlikinse.

Ve druhé části začali hráči Lotyšska kousat, ale Karel Vejmelka byl v brance velmi jistý. Asi největším momentem druhé části hry byl zákrok na Jakuba Vránu, který po zákroku kolenem musel do kabiny. Druhá třetina nicméně branku nenabídla, a tak český tým vedl i po čtyřiceti minutách jasně 5:0.

První branka pobaltského celku přišla na startu třetí dvacetiminutovky. Rihards Bukarts objel branku a zakončoval do betonů Vejmelky, od kterých se kotouč odrazil ke skórujícímu Kuldovi. Následně ukazoval svůj střelecký talent Pastrňák, který z levého kruhu střílel vedle, poté jej Silovs naprosto neuvěřitelně vychytal. V individuální akci neuspěl ani Krejčí.

Zápas skupiny B:

Česko – Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)
Branky:
5. Zohorna (Hertl, Sklenička), 5. Červenka (Pastrňák, Krejčí), 7. Špaček (Flek), 17. Hertl (Zohorna, Blümel), 19. Pastrňák (Krejčí, Červenka) – 42. Kulda (Ri. Bukarts)

Sestava Česka: Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka, Šimek, Sklenička, Jiříček, Jordán – Pastrňák, Krejčí, Červenka – Zohorna, Hertl, Blümel – Smejkal, Černoch, Vrána – Flek, Špaček, Stránský.

Takto se David Pastrňák prosazoval v play-off NHL:

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022