MMA

Vémola se před Marpa postavil totálně vyprahlý. Váhu splnil na gram přesně

Vémola se před Marpa postavil totálně vyprahlý. Váhu splnil na gram přesně
Karlos Vémola a Otakar Petřina Zdroj: se svolením OKTAGON MMA

Dlouho očekávané a několikrát odložené střetnutí je tu! Hudebník Marpo se už v sobotu v boxerském ringu postaví MMA zápasníkovi Karlosi Vémolovi. Veškerou dřinu už mají zápasníci za sebou a den před zápasem splnili i poslední překážku – oficiální vážení.

Otakar Petřina, známý jako Marpo, se na váhu postavil s váhou 83,35 kg. Poté se na pódiu objevil Karlos Vémola, který naposledy (březen 2021) 84 kilogramů převážil o pár set gramů a přišel o pás šampiona. "Terminátor" do vypsaného limitu shazoval podstatně více než soupeř a z jeho výrazu tváře šlo vyčíst, jak náročné byly poslední dny diety. Na sociálních sítích organizace prozradil, že mu během posledních 36 hodin vychází shodit cca čtvrt kilogramu za hodinu, tedy přibližně 9 kg. Váhu však splnil na gram přesně.

Ihned po váze Vémola uchopil připravený shaker a začal doplňovat první tekutiny. Následoval krátký, avšak intenzivní staredown, ze kterého se "Terminátor" po chvíli odvrátil. Nyní mají oba zápasníci den na doplnění energie, hydrataci organismu a odpočinek.

Vémola, pro kterého je to první boxerský zápas v kariéře, slibuje, že si do statistik zapíše první čisté K.O. v kariéře. S tím však nesouhlasí Marpo, který dříve zápasil v thajském boxu a má za sebou i jeden boxerský duel s Rytmusem. Frontman skupiny Troublegang věří, že čtyři roky tréninku pod vedením Masty budou stačit, aby mezi šestnácti provazy "Terminátora", mezi jehož domény boj v postoji nikdy nepatřil, porazí.

​​Na váze se představily také další hvězdy jako Miloš Petrášek, "Pirát" Krištofič, Vašek Sivák a jeho soupeř Jonas Magard. Organizace na poslední chvíli oznámila, že očekávaný duel mezi Matějem Peňázem a Alexem Lohorém se ruší kvůli zranění ruky českého borce. Také zbývá odvážit ženský duel Sedláčková-Kolevaová, který přijde na řadu večer.

Související obsah

​Večer mohou diváci navštívit ceremoniál veřejného vážení, kde si všichni soupeři pohlédnou do očí při vzájemných staredownech. A už v sobotu v O2 aréně se ranaři střetnou v ringu. Zápas Karlose Vémoly a Marpa je vypsán na šest kol po třech minutách.

Marpo o nadcházejícím zápasu s Karlosem Vémolou promluvil v K.O. magazínu:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události