Hokej

15letá hráčka přepsala historii, jako první žena byla draftována do prestižní WHL

15letá hráčka přepsala historii, jako první žena byla draftována do prestižní WHL
Hokejisté Vancouveru Giants Zdroj: profimedia.cz

Hokejistka Chloe Primeranová přepsala historii v juniorské WHL (Western Hockey League) lize, když byla jako první žena draftována do této prestižní soutěže. 15letou obránkyni si vybral tým Vancouver Giants.

Primeranová byla draftována ve 13. kole na celkovém 268. místě. O její služby nakonec projevil zájem tým Vancouver Giants. Ostatně 15letá hokejista je rodačkou ze Severního Vancouveru a v letošní sezoně dokázala za tým Burnaby Winter Club zaznamenat ve 30 zápasech dva góly a 17 asistencí.

Kanadská hráčka tak svými výkony přepsala historii, když byla jako první žena draftována do WHL, která patří mezi tři nejprestižnější juniorské ligy v zámoří. "Jela jsem s mámou v autě domů ze školy a modlila se za to. A nakonec se to povedlo, jsem z toho v šoku," vyprávěla dojatá hokejistka.

Související obsah

"Chloe si plně zaslouží hrát v nejvyšší kanadské lize U15," dodal generální manažer Vancouver Giants Barclay Parneta v prohlášení. Chloe Primeranová tak doplnila brankářku Tayu Currieovou, která byla zase jako první žena draftována do jiné juniorské ligy OHL (Ontario Hockey League) v roce 2021.Montreal Canadiens bude v draftu NHL vybírat jako první:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události