Jistý Raanta dovedl Carolinu ke druhé výhře, Edmonton srovnal sérii

Hokejisté Caroliny Hurricanes vyhráli i druhý zápas čtvrtfinálové série proti New Yorku Rangers. Stejně jako úvodní duel bylo i utkání hrané z pátku na sobotu velmi úsporné na góly, když se červené světlo za brankou rozsvítilo pouze dvakrát. Obě trefy měli na svědomí domácí, kteří vyhráli 2:0, k čemuž pomohl hlavně brankář domácích Antti Raanta, jenž si připsal 21 úspěšných zákroků. Vyrovnání série se dočkali hokejisté Edmontonu, kteří vyhráli na ledě Calgary 5:3. Hlavní podíl na tom měla jako již tradičně dvojice McDavid-Draisaitl.

V první třetině bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale brankáři byli bezchybní. Na první gól si tak museli fanoušci počkat až do 36. minuty. Carolina se dokázala prosadit v oslabení, když po levé straně kluziště ujel Sebastian Aho, čímž vytvořil pro svůj tým přečíslení, a ke gólu vyzval spoluhráče Brendana Smithe, proti jehož střele se už nestihl Šesťorkin včas přesunout.

Ve třetí třetině se sice hosté snažili o vyrovnání, ale do větších šancí se nedostávali. Naopak Šesťorkin musel předvést několik výborných zákroků, aby udržel naději pro svůj tým. Vytáhnout se musel i proti nebezpečné střele Martina Nečase, ale jeho pokus zablokoval vyrážečkou. V závěru to Jezdci zkoušeli v šesti hráčích bez brankáře, ale nebyla to úspěšná varianta.

​Sebastian Aho zachytil dvě vteřiny před koncem puk ve středním pásmu a bez váhání poslal puk do prázdné branky. Upravil tak výsledek na konečných 2:0, což je i stav série, která se přesouvá do New Yorku.

V prvním utkání série mezi Calgary a Edmontonem bylo k vidění neuvěřitelných patnáct gólů. Ve stejném duchu začal i druhý zápas, když se domácí dostali do vedení 2:0 už v sedmé minutě. Na góly Stonea a Ritchieho ale dokázal Edmonton ve 14. minutě odpovědět, když se po přihrávkách McDavida a Draisaitla gólově prosadil Duncan Keith.

Ve druhé třetině se sice podařilo Calgary získat dvoubrankové vedení zpět, ale i na to dokázali Olejáři zareagovat. Po krásném gólu Connora McDavida a zásahu Evana Boucharda v přesilové hře se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ten se změnil v 51. minutě. Zach Hyman vybojoval puk v oslabení, ujel obráncům a střelou nad lapačku překonal Markstroma. Bylo to tak vůbec poprvé, co se Edmonton dostal v této sérii do vedení.

​O necelé tři minuty už to bylo o dva góly, když Leon Draisaitl po samostatném úniku zakončil přesně k pravé tyči. Vedení 5:3 dokázal Edmonton udržet až do konce i přes to, že domácí měli v závěru přesilovou hru 6 na 4. Série se tak přesouvá do Edmontonu za stavu 1:1.

Noční výsledky NHL:

Carolina Hurricanes –⁠ New York Rangers 2:0 (2:0 na zápasy)

Branky: 36. Br. Smith (Aho, Teräväinen), 60. Aho

Calgary Flames –⁠ Edmonton Oilers 3:5 (1:1 na zápasy)

Branky: 4. Stone (J. Gaudreau, Tkachuk), 7. Ritchie (Gudbranson, Lewis), 23. Toffoli (Kylington, J. Gaudreau) – 14. Keith (McDavid, Draisaitl), 24. McDavid (Keith, Draisaitl), 36. Bouchard (Keith, Kane), 51. Hyman (Nugent-Hopkins), 53. Draisaitl (Mi. Smith)