Dončič na palubovce opět dominoval, ale Dallas prohrál s Golden State i podruhé

Luka Dončič v souboji se Stephenem Currym Zdroj: Profimedia

Ani fenomenálních 42 bodů Luky Dončiče nestačilo basketbalistům Dallasu Mavericks k výhře nad Golden State Warriors. Domácí zvítězili i ve druhém zápase semifinálové série 126:117, k čemuž nejvíce pomohl Stephen Curry, jenž nastřílel 32 bodů.

Utkání se přitom vyvíjelo pro Dallas velmi dobře. Už v první čtvrtině si vytvořil luxusní šestnáctibodový náskok, který si byl schopen udržet dlouhou dobu. Ještě na začátku třetí části hry vedl o sedmnáct bodů a vše nasvědčovalo tomu, že se série přemístí do Dallasu za vyrovnaného stavu. Opět se ale potvrdilo, že v basketbale, natož v NBA, není žádný zápas definitivně rozhodnutý, dokud nezazní závěrečná siréna.

Golden State Warriors začali náskok svého soupeře postupně stahovat. Ve třetí čtvrtině povolili Dallasu pouhých třináct bodů, čímž snížili náskok soupeře na pouhé dva body. V poslední čtvrtině se podařilo domácím skóre otočit, a tak se radují z výhry o devět bodů. Dallasu nebyly nic platné ani skvělé individuální výkony Luky Dončiče a Jalena Brunsona, kteří nastříleli celkem 73 bodů.