šipky

Podruhé si Gawlas na Searleho nepřišel. Ve Stuttgartu končí ve druhém kole

Podruhé si Gawlas na Searleho nepřišel. Ve Stuttgartu končí ve druhém kole
Šipkař Adam Gawlas Zdroj: PDC Media

Český šipkař Adam Gawlas ve Stuttgartu čtvrtfinále z Prahy nezopakuje. Ve druhém kole European Tour 7 nestačil na světovou sedmnáctku Ryana Searlea, který mu tak vrátil porážku právě z turnaje na Královce. Po slibném začátku Gawlas prohrál 2:6.

Výhodu prvního podání měl Ryan Searle, který toho dokázal využít a dostal se do vedení 1:0. Gawlasovi se ale povedlo srovnat a následně měl velmi dobře rozehraný i třetí leg. Jenže když rodákovi z Třince zbývalo na terči pouze 66 bodů, dokázal anglický šipkař zazřít vysokých 143 bodů.

Ve čtvrté hře měl Gawlas opět šanci dotáhnout se na svého soupeře, ale minul dvě šipky do doublu 20, což se následně ukázalo jako osudné a Searle šel do vedení 3:1. V pátém legu se světové sedmnáctce podařilo další vysoké zavření, když trefil 114 bodů. Stejně jako v Praze se Searle dostal do vedení 4:1. 

Související obsah

​Zopakovat otočku se českému hráči ale nepodařilo. Ačkoliv snížil na 2:4, tak další dvě hry šly na stranu Searleho, který tak po výhře 6:2 postoupil do třetího kola. Gawlas doplatil hlavně na slabší zavírání, kdy z osmi pokusů trefil pouze dva doubly, zatímco jeho soupeř zavřel šest šipek z osmi. 

Na European Tour v Praze došel Adam Gawlas do čtvrtfinále. Takto turnaj hodnotil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události