Colorado zpátky na vítězné vlně. Venku nastřílelo pět gólů

Hokejisté Colorada Avalanche se opět ujali vedení v sérii 2:1 proti St. Louis Blues, když na jejich ledě vyhráli suverénně 5:2. Největší podíl na tom měl Artturi Lehkonen, který vstřelil dva góly a brankář Darcy Kuemper pomohl 29 úspěšnými zákroky. Domácím se ke všemu zranil gólman Binnington, který musel střídat už po sedmi minutách.

Colorado poznalo v minulém utkání poprvé hořkost porážky v play-off, když St. Louis vyhrálo na jeho ledě 4:1, a vůbec dobře pro ně nezačal ani třetí zápas série. Už ve čtvrté minutě se od modré čáry po vyhraném vhazování opřel do puku Colton Parayko a tvrdou ranou prostřelil Kuempera.

Na tento gól ale dokázali hosté rychle zareagovat. Po rychlé akci dostal puk před branku Logan O'Connor, který zblízka prostřelil Hussa v brance domácích. Byl to jeho první gól v letošním play-off. V tu chvíli už St. Louis hráli s náhradním gólmanem, protože v sedmé minutě musel kvůli zranění střídat Binnington.

​Vyrovnaný stav vydržel až do 34. minuty a byli to hostující Laviny, kterým se podařilo otočit skóre. Cale Makar vypálil od modré čáry a jeho pokus před brankou tečoval Nazem Kadri. Ještě do konce druhé třetiny se Coloradu podařilo vstřelit další gól, když Artturi Lehkonen zvyšoval už na 3:1. Do kabin se ale nakonec šlo za stavu 3:2 pro hosty, jelikož v čase 39:30 dokázal snížit díky pohotové dorážce Ryan O'Reilly.

Ve třetí třetině se domácí pokoušeli o vyrovnání, ale marně. V závěru to zkoušeli s hrou bez brankáře, ale když se Husso vydal na střídačku, dostali se hosté k puku, načež se gólman St. Louis nestihl vrátit zpět do své svatyně, čehož dokonale využil Gabriel Landeskog. V poslední minutě pak přidal další gól do prázdné branky Lehkonen a uzavřel skóre na jednoznačných 5:2 pro Colorado.

Noční zápas play-off NHL:

St. Louis Blues –⁠ Colorado Avalanche 2:5 (1:2 na zápasy)

Branky: 4. Parayko (O'Reilly), 40. O'Reilly (Leddy, Bučněvič) – 11. L. O'Connor (Manson, Helm), 34. Kadri (Makar, Rantanen), 38. Lehkonen (Kadri), 58. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 60. Lehkonen (Ničuškin)