Fotbal

Španělská LaLiga podá stížnost na PSG: Nová smlouva s Mbappém je skandální!

Španělská LaLiga podá stížnost na PSG: Nová smlouva s Mbappém je skandální!

Nejvyšší španělská soutěž LaLiga podává oficiální stížnost k UEFA, francouzským správním soudům a Evropské unii kvůli prodloužení smlouvy s útočníkem Kylianem Mbappém. V oficiálním prohlášení vedení soutěže uvedlo, že se jedná o skandál a uzavřená dohoda útočí na integritu evropského fotbalu.

V sobotu odpoledne vyšlo najevo, že Kylian Mbappé se oficiálně domluvil s PSG na prodloužení smlouvy a prosákly ven i její podmínky. Díky novému tříletému kontraktu se francouzský fotbalista může údajně těšit z podpisového bonusu v astronomické výši 7,5 miliardy korun a každý rok si vydělá dalších 2,5 miliardy korun. Tím to ale nekončí. Nově bude moci 23letý fotbalista spolurozhodovat o tom, kdo bude PSG trénovat a jaké hráče klub koupí nebo prodá.

Na tyto informace okamžitě zareagovalo vedení španělské LaLigy, které podá na francouzský klub oficiální stížnost. "Na možné oznámení Kyliana Mbappého zůstat v PSG si LaLiga přeje uvést, že tento typ dohody útočí na ekonomickou stabilitu evropského fotbalu a ohrožuje stovky tisíc pracovních míst a integritu sportu, nejen v evropských soutěžích, ale i v domácích ligách."

"Je skandální, že klub jako PSG, který v minulé sezóně vykázal ztráty ve výši více než 220 milionů eur (5,5 miliardy korun) poté, co v předchozích sezónách nashromáždil deficit více než 700 milionů eur (17,2 miliardy korun) (přičemž vykázal příjmy z pochybného sponzoringu), s týmem stojícím kolem 650 milionů eur (16 miliard korun) pro tuto sezónu může uzavřít takovou dohodu," diví se vedení španělské soutěže. 

Související obsah

A tak se prezident LaLigy Javier Tebas rozhodl jednat . "LaLiga podá stížnost na PSG k UEFA, francouzskému správnímu soudu, fiskálním orgánům a orgánům Evropské unie, aby nadále bránila ekonomický ekosystém evropského fotbalu a jeho udržitelnost."

Již dříve Tebas označil podmínky prodloužení smlouvy s Mbappém za urážku fotbalu a označil vedení PSG v čele s katarským podnikatelem Násirem Al-Chelajfím za stejně nebezpečné jako projekt takzvané Superligy. Francouzský útočník podepsal s pařížským velkoklubem novou smlouvu poté, co měl o něj velký zájem španělský velkoklub Real Madrid, kam měl odejít zadarmo. 23letý fotbalista se ale nakonec nechal přesvědčit balíkem peněz a pravomocemi, které v klubu, kde působí od roku 2017, získal.

PSG v letošní sezoně oslavilo jubilejní desátý titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události