Hokej

Jalonen nechápal nepotrestaný faul na Blümela: Kromě sudích to všichni viděli

Jalonen nechápal nepotrestaný faul na Blümela: Kromě sudích to všichni viděli
Finský hokejový trenér Kari Jalonen Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté si na mistrovství světa připsali třetí výhru, když jasně přehráli Norsko 4:1. Závěr zápasu ale nabídl nepříjemnou kaňku, když musel led ve 49. minutě nedobrovolně opustit Matěj Blümel po tvrdém zásahu od těžkotonážního Andrease Martinsena. Obrovitý Nor navíc vyvázl bez trestu, což Kariho Jalonena pořádně namíchlo.

"O zákroku na Blümela už jsem mluvil s rozhodčími a supervizorem. Nerozumím tomu, proč nepoužívají video, když ho mají k dispozici. Sám jsem to viděl a potvrzoval mi to celý tým, že to byl jasný zásah do hlavy. Hráč leží zraněný na ledě, rozhodčí mají možnost se jít podívat na video a učinit rozhodnutí. Teď se nejeli podívat ani na replay, to se mi nelíbí. Bezpečnost hráčů je v hokeji na prvním místě. Musí se na to jít podívat, když mohou. Nechápu to. A pak mi přiznají, že to byla chyba. Není to tady poprvé," vztekal se po utkání s Norskem trenér českého národního týmu. 

Jestli bude moci Blümel nastoupit do zápasu proti USA, zatím není jasné. "Nevím, musím si promluvit s doktorem. Ale opravdu mě potěšilo, jak na to reagovali jeho spoluhráči. Když nemohli věřit rozhodčím, tak to vzali do vlastních rukou," pochválil Jalonen své svěřence. 

Související obsah

​Nešetrný zákrok reklamoval Jalonen u rozhodčích přímo během zápasu, ale marně. "Řekli mi, že hlavní ani čároví neviděli kontakt s hlavou. Mezitím jsem si to sám prohlédl na videu, všichni v aréně to viděli. A oni mi tvrdí, že ten zákrok nemířil na hlavu," nechápal finský trenér. 

S výsledkem utkání ale musel být Jalonen spokojen. Po nečekané prohře s Rakouskem se tým zvedl a připsal si do tabulky šest bodů za jasné výhry proti Lotyšsku a Norsku. "Takové turnaje bývají, nemusíte vždycky začít úplně dobře. Kluci teď jsou ve skvělé náladě, užívají si vítězný pocit. Ale přesně o tom to je, aby se stmelili a dřeli jeden pro druhého. Vždyť jsme něco jako rodina. Teď před sebou máme Spojené státy a Finsko, zítra si trochu odpočineme. Snad bude svítit sluníčko, abychom načerpali energii. Pak se nachystáme na Američany," uzavřel zkušený kouč. 

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události