Další sporty

Sudí měl Vémolu diskvalifikovat, bylo to plácání. Konečný hodnotí bitvu s Marpem

Sudí měl Vémolu diskvalifikovat, bylo to plácání. Konečný hodnotí bitvu s Marpem
Boxer Lukáš Konečný Zdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia.cz

Sobotní boxerský duel mezi Karlosem Vémolou a Marpem v rámci galavečera Oktagon Underground vzbudil velké rozpaky. Někteří žehrali na samotnou boxerskou bitvu, další zase na výkon rozhodčího, který utkání předčasně ukončil a přiřknul vítězství českému MMA zápasníkovi. Jak vidí zápas bývalý boxer Lukáš Konečný?

"Neříkal bych tomu boxerský zápas, říkal bych tomu zápas. Uznávám kvalitu obou kluků, nemám s nimi problém, ale bohužel to nejsou boxeři," vyjádřil se na adresu dlouho očekávané boxerské bitvy mezi MMA fighterem Karlosem Vémolou a známým hudebníkem Otakarem Petřinou alias Marpem.

Lukáš Konečný pak také zhodnotil výkon obou borců. "Vémola boxer není, ale účel světí prostředky. Nemám problém s tím, co předvedl za výkon. Chtěl vyhrát, předvedl takový výkon, aby vyhrál. Nicméně, kdyby to byl profesionální box a byl tam rozhodčí, tak by byl asi diskvalifikovaný. Box to z jeho strany nebyl," zhodnotil bývalý mistr světa velterové váhy MMA zápasníka.

Související obsah

​Následně také zhodnotil rapera Marpa, který se v minulosti věnoval thajskému boxu a za sebou má i jeden boxerský duel s hudebníkem Rytmusem. "Marpo mě zklamal, čekal jsem od něj více. Samozřejmě se hrozně špatně boxuje s někým, kdo vlastně neboxuje. Ale měl se točit do stran a předvést jiný výkon. Moc dobře věděl, že Vémola předvede takový styl a měl se na něj připravit trošku lépe," říká šéf boxerské unie.

Klíčovým momentem bitvy byl také verdikt rozhodčího, který duel ve čtvrtém kole předčasně ukončil. "Rozhodčí to měl těžký. V ringu se trápili tři lidé, trápil se rozhodčí a trápili se oba boxeři. Ukončení bylo vysvobození pro všechny, Vémola by soupeře nesundal a Marpo by nevyhrál. Nechci ho dehonestovat a nevím jaký měl noty k rozhodování. Kdyby rozhodoval podle pravidel boxu, tak by musel Vémolu diskvalifikovat, ale to bychom byli naštvaní asi ještě více než teď," posoudil Konečný výkon sudího

Související obsah

​Podle názoru bývalého profesionálního boxera měl ale duel Vémola vs. Marpo nechat dobojovat do konce. "Určitě mu tu situaci nezávidím, ale za mě to ukončil zbytečně. Vémola ve finále neměl žádný úder, kterým by soupeře ohrozil. Protože to bylo plácaní, to nebyl box. Nemyslím si, že by hrozilo, aby ho sundal. To spíš Marpo Vémolu než Vémola Marpa," prohlásil Konečný s tím, že by zápas ale měl ve finále podobný průběh jako předtím, tedy, že by Vémola na svého soupeře nadále tlačil, a nakonec by vyhrál na body.

A jak Lukáš Konečný hodnotí samotnou akci, a pomůže boxu jako sportu? "Nemám nic proti sranda exhibicím nebo známým obličejům, když jsou v ringu a přiláká to diváky. Ale myslím, že je potřeba, aby na té akci byl ve finále kvalitní box a kvalitní zápasy. Tedy aby lidi přišli na nějakou show, ale zároveň viděli ten sport, uviděli rozdíl a pak se rozhodli, jestli chtějí koukat na to, jak se mlátí dva youtubeři, nebo na to, jak se mlátí dva kvalitní sportovci," dodává bývalý boxer.

Co prohlásil hudebník Marpo před duelem s Karlosem Vémolou?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události