Kazachstán zvládl klíčový zápas a zachránil se v elitní skupině MS

Hokejisté Kazachstánu slaví gól do sítě Itálie Zdroj: Profimedia

Hokejisté Kazachstánu vyhráli klíčový zápas o záchranu v elitní skupině mistrovství světa. Svěřenci trenéra Michajlise porazili Itálii 5:2 a se třemi body skončí na sedmém místě skupiny A.

Do rozhodujícího zápasu v boji o záchranu v elitní skupině mistrovství světa vstoupili lépe hokejisté Kazachstánu. Z levého kruhu vystřelil nebezpečně Alichan Asetov, ale jeho pokus orazítkoval pouze horní tyčku Bernardovy branky. Do velké šance se na druhé straně dostal i národní tým z Apeninského poloostrova, ale Daniel Frank zblízka netrefil odkrytou branku, jelikož mu puk sjel po hokejce.

Jako první otevřel skóre Kazachstán. Ve 12. minutě se Curtis Valk natlačil v přesilové hře před branku a nad ležícím gólmanem dostal puk do sítě. Itálii se ale podařilo v 15. minutě vyrovnat, když taktéž využila většího počtu hráčů na ledě. Brandon McNally tečoval střelu Enrica Miglioranziho a zvýšil naději Itálie na záchranu.

​Vyrovnaný stav vydržel jen 62 vteřin. Valerij Orechov si nikým nehlídaný sjel od modré čáry do levého kruhu a přesnou ranou pod břevno poslal Kazachstán opět do vedení. Ve 25. minutě to už bylo o dvě branky, když se gólově prosadil Alichan Asetov. O necelou minutu později se ale Itálii podařilo opět snížit na 2:3 zásluhou Diega Kostnera. Tento stav platil i po dvou třetinách.

Ve třetí třetině neponechali Kazachstánci nic náhodě. Během úvodních sedmi minut vstřelili další dvě branky, čímž v podstatě rozhodli o výhře a záchraně v elitní skupině mistrovství světa.

Kazachstán–⁠Itálie 5:2

Branky: 12. Valk (Dietz, Starčenko), 16. Orechov (Michajlis, Rachmanov), 25. Asetov (Petuchov, Blacker), 44. Starčenko (Dietz, Blacker), 47. Michajlis (Orechov, Akolzin) – 15. McNally (Miglioranzi, Pietroniro), 26. D. Kostner (Di Perna, Hannoun)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022