Hokej

Karel byl neskutečný, chceme dostávat co nejméně gólů, říká po výhře Sklenička

Karel byl neskutečný, chceme dostávat co nejméně gólů, říká po výhře Sklenička
David Sklenička Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Čeští hokejisté v šestém zápase na turnaji porazili USA 1:0, čímž si zajistili nejhůře třetí místo po základní skupině. Poprvé na šampionátu navíc udrželi čisté konto, čemuž podle obránce Davida Skleničky vděčí hlavně Karlu Vejmelkovi, který pochytal všech 24 střel. "Důležité vítězství. Nedostat žádný gól je vždycky dobré pro sebevědomí. Můžeme se od toho odrazit do dalších zápasů," řekl spokojeně po utkání pro hokej.cz.

Utkání proti Spojeným státům americkým opět ukázalo, jakým stylem hokeje se chce česká reprezentace na turnaji prezentovat. Pečlivá defenziva, hlavně nedostat gól a střílet jen z připravených pozic. To dokazuje i počet pokusů, kterými Češi zaměstnali amerického brankáře Swaymana. Vypálili na něj pouze 16krát, přesto se mohli radovat z těsné výhry. Podobně se prezentovali i v předchozích zápasech, kdy se vyjma duelu s Británií nedostali přes 30 střel na branku.

"Nekoukáme na to, kdo proti nám stojí. Vždycky chceme hrát naplno a dostat co nejmíň gólů. Doufáme, že naše výkony budou ještě lepší," zdůrazňuje Sklenička, co je pro tým důležité. Pečlivá defenziva by se ale bez výborného brankáře neobešla a Karel Vejmelka dokazuje, že je ideální volbou na místo jedničky. "Můžeme poděkovat Karlovi, že žádný gól nepustil. Dneska byl v bráně neskutečný, dal nám šanci vyhrát. Do zbytku turnaje nám to určitě pomůže," pochvaluje si 25letý obránce.

Související obsah

Hráč finského Kärpätu Oulu se po utkání vyjádřil i k nešetrnému zákroku na spoluhráče Radima Šimka ze 43. minuty, za který dostal Kieffer Bellows vyšší trest. "Byl jsem zrovna na ledě a koukal jsem se na puk, který už Radim odehrál. Pak ho tam někdo dohrál. A když jsme to pak viděli z opakovaného záběru, tak bylo jasné, že je to za pět minut," nepochyboval Sklenička.

V závěru utkání drželi Češi těsné vedení o jeden gól, což se jim nakonec podařilo. "Poctivě jsme to odmakali a nepustili je do vyložené šance. Ano, na konci nás sice nepustili z pásma, ale velká šance tam byla snad jen po jednom odraženém puku," říká Sklenička. V základní skupině odehrají Češi ještě utkání proti Finsku, které je v případě výhry v základní hrací době posune na nejhůře druhé místo. Stále je ale ještě ve hře první místo, pokud by Švédi zároveň neuhráli ani bod proti Lotyšsku. 

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.


Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

Velmi dobré výkony předvádí Karel Vejmelka i v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události