Daridova Hertha se udržela v Bundeslize. Zvládla těžkou venkovní odvetu

Po prvním zápase, kdy Hertha Berlín prohrála doma s Hamburkem 0:1, se nad týmem z hlavního města Německa stahovala mračna. Daridův tým ale venkovní odvetu zvládl dokonale, když vyhrál 2:0 a udržel bundesligovou příslušnost. Český záložník přišel na hřiště až v 89. minutě.

Herthě Berlín vážně hrozilo, že po devíti nepřetržitých letech v Bundeslize spadne o soutěž níže. Po domácí porážce musel v Hamburku jasně vyhrát, což se proti rozjetému soupeři, který zvítězil v posledních pěti zápasech, jevilo jako velmi těžký úkol.

Hostům ale perfektně vyšel start do utkání. Už ve čtvrté minutě si na rohový kop Plattenhardta naskočil Dedryck Boyata a hlavičkou zakončil k pravé tyči. Stejný hráč pak ve 26. minutě mohl přidat i druhý gól, ale tentokrát po rohovém kopu zamířil těsně vedle.

Na začátku druhého poločasu byli aktivnější domácí. Nejdříve se ve 48. minutě marně domáhali pokutového kopu po pádu Moritze Heyera a o minutu později stejného hráče pohotovým zákrokem vychytal brankář hostí.

​Rozhodující gól vstřelila Hertha v 63. minutě. Marvin Plattenhardt zahrával ze strany standardní situaci. Vypadalo to, že spíše centroval, ale míč nezasáhl žádný z hráčů, a tak doplachtil až ke vzdálenější tyči, kde zapadl do sítě. V závěru zápasu se Hamburk marně snažil o vyrovnání, naopak se v nadějné pozici objevil střídající Vladimír Darida, ale s jeho střelou doprostřed branky neměl gólman problém.

Hertha Berlín vedení 2:0 uhlídala a Bundesligu si zahraje i příští rok.

Hamburk –⁠ Hertha Berlin 0:2 (první zápas 1:0)

Branky: 4. Boyata, 63. Plattenhardt

ČK: Tousart (Hertha)