Další sporty

Krpálek hodil s moderátorem Novy. Po OH v Paříži asi přijde konec, přiznal

V létě v Tokiu podruhé vybojoval zlatou olympijskou medaili a následně se potřetí stal vítězem ankety Sportovec roku. Hvězdný judista Lukáš Krpálek byl v úterý hostem pořadu Snídaně s Novou, kde dokonce předváděl chvaty na moderátorovi Johanu Mádrovi. Krpálek zároveň promluvil o nejbližších plánech a prozradil, že se pomalu blíží konec jeho profesionální kariéry.

Kdy se tak stane? Nejspíše za tři roky po dalších olympijských hrách. "Pomalinku se snažím myslet na budoucnost, jelikož sportovní kariéra netrvá věčně. Chci udělat maximum pro to, abych se dostal na olympiádu v Paříži, a pak pravděpodobně asi přijde konec. I když nikdy neříkej nikdy. Možná pak ještě jednu olympiádu uděláme, ale to spíš ne," prozradil s úsměvem 31letý judista, který bude ve Francii útočit na třetí olympijské zlato v řadě. "Hattrick by byl hezký, uděláme maximum," prohlásil.

Jednou sice konec přijde, přesto ani poté Krpálek neplánuje kimono odložit úplně. V září totiž otevře v pražském Hloubětíně vlastní akademii. "Chci předávat dál své zkušenosti, které jsem nasbíral. Rád bych dělal děti šťastnými a ubíral se i tímto směrem. V září by to mělo vypuknout a moc se na to těším. Během kariéry do toho však ještě nebudu moct dávat sto procent svého času, nějaký do toho ale určitě vložím," tvrdil rodák z Jihlavy.

Související obsah

Do Paříže se musí Krpálek nejdříve kvalifikovat, dvouletý olympijský maraton mu začíná už toto léto. "Vrcholí mi silová příprava, ale v pátek se odebírám na týden na ryby, takže to proložím odpočinkem. Můj první start by měl přijít v půlce července v Záhřebu. Od tohoto turnaje chci systematicky naskočit do přípravy i závodů. Vrcholem bude říjnové mistrovství světa v Uzbekistánu, kde toužím uspět a odvézt si medaili i cenné body do olympijského žebříčku," poodhalil nejbližší plány zlatý judista z Ria a Tokia.

Na závěr Krpálek i jeho trenér Petr Lacina předvedli na moderátorech pořadu několik chvatů. Pozadu ale nezůstal ani Johan Mádr, který 115 kilogramů vážícího Krpálka dokázal zvednout do vzduchu. Hodit na zem už ale bylo nad jeho síly. "Nikdy v životě jsem si nepřipadal tak lehký," smál se Mádr poté, co jej Krpálek zvedl a hodil, jako by nevážil vůbec nic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události