Další sporty

Prskavec má o motivaci stále postaráno. Dovča s Krpálkem prý letos neklapne

Kajakář Jiří Prskavec se po olympijské sezoně naplno připravuje na letošní ročník ve vodním slalomu. Jeho vrchol proběhne v červenci na mistrovství světa, nicméně ještě předtím se pojede také mistrovství Evropy, kde by chtěl vítěz z Tokia taktéž uspět.

Evropský šampionát proběhne na konci května v Liptovském Mikuláši na Slovensku. Navazovat bude mistrovství světa, které proběhne už na konci července. Pro vodní slalomáře tak bude velice náročné načasovat formu na dva sportovní vrcholy.

"Myslím, že to ani nejde. Je to strašně těžké. Mám to tak, že se připravuji na mistrovství světa a Evropu odjedu z tréninku a doufám, že se budu cítit podobně dobře. Určitě nejde být v top formě na oba závody. Člověk musí trochu volit a já jsem si vybral svět a doufám, že na Evropě to nebude tak znát," míní kajakář Jiří Prskavec, jenž má ze světového šampionátu dvě zlaté medaile v disciplíně K1.

Související obsah

​Navíc brzy 29letý závodník dokázal v minulé sezoně získat zlato z olympijských her v Tokiu. Jak ale sám říká, motivace do dalších závodů mu rozhodně nechybí.

"Motivace tam pořád je. Máme obměněnou tréninkovou skupinu, ve které jsme tři kajakáři. Takže je to něco nového a zároveň je to docela sranda. Navíc mě to udržuje motivovaného tím, že jsme ve skupině tři světoví kajakáři. Začal jsem taky jezdit na single kánoi, což mi dává takovou tu radost z ježdění na vodě. Takže mám o motivaci postaráno. Těším se na letošní závody a doufám, že budou vypadat stejně dobře, jako já se cítím," říká Jiří Prskavec, jehož další metou bude rozhodně olympiáda v Paříži. Podle jeho slov je ale pro něj zatím daleko.

"Zatím ani nevíme, jak bude probíhat nominace. Upřímně, já se samozřejmě koukám, že bude nějaká Paříž a snažím se přizpůsobit trénink tomu, abych zůstal zdravý a nepřišlo nějaké zranění. Příprava na olympiádu už není zdravá. Tréninků je hodně a tělo jede na hraně možností. Takže co se týče tréninku, tak to přizpůsobuji olympiádě, ale co se týče hlavy, tak ta je momentálně soustředěná na letošní sezonu," vysvětluje český kajakář.

Související obsah

​​Jiří Prskavec si po loňské olympijské sezoně vyrazil na dovolenou s dalším zlatým medailistou a judistou Lukášem Krpálkem. Letos jim ale společná dovča asi nevyjde.

"Musíme si to s Lukym ještě říct. Každopádně tím, že jemu už opravdu začíná nominace na olympiádu a musí sbírat body, tak se obávám, že bude mít od konce léta až do prosince jeden závod za druhým. Těžko říct, jestli tam dá nějakou dovolenou se mnou... Určitě se uvidíme, ale bojím se, že ta dovča letos neklapne," dodává Prskavec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události