Další sporty

Jan Hirt slaví životní úspěch! Ovládl 16. etapu Giro d'Italia

Jan Hirt slaví životní úspěch! Ovládl 16. etapu Giro d'Italia
Český cyklista Jan Hirt Zdroj: Profimedia

Český cyklista Jan Hirt slaví největší úspěch své dosavadní kariéry. Na Giro d'Italia ovládl 16. etapu, a stal se tak teprve pátým Čechem, kterému se to na první Grand Tour sezony povedlo. Hirt vyhrál o sedm sekund před Nizozemcem Thymenem Arensmanem. V celkovém pořadí se posune na deváté místo.

Hirt na 16. etapě Gira, která měřila 202 kilometrů, předvedl neúnavný a takticky vyspělý výkon. Hned na začátku úseku se pustil do úniku, ale vzápětí se přes něj prohnala osmička jezdců. Přišlo však stoupání na legendární Mortirolo, kde český závodník dojel vedoucí skupinku.

V posledním stoupání na Santa Cristinu přišla jeho chvíle. Tam se prohnal kolem Alejandra Valverdeho a Hugha Carthyho. Poté se dostal i před Lennarda Kämnu a Thymena Arensmana. V tu chvíli byl v čele a vedení udržel až do konce.

Související obsah

​I když v závěrečném sjezdu jel kvůli těžkým podmínkám hodně opatrně, nakonec projel cílem jako první s náskokem sedmi sekund. Hirt si tak připsal největší vítězství své dosavadní kariéry a celkově si připsal své páté prvenství. Do úterý bylo jeho maximem druhé místo z Gira z roku 2019. V celkovém pořadí se navíc 31letý jezdec posune na deváté místo. Na vedoucího Richarda Carapaze aktuálně ztrácí 7 minut a 42 sekund.

Hirt se stal pátým Čechem, který na první Grand Tour sezony etapu ovládl. Naposledy se to povedlo v roce 2020 Josefu Černému, který tehdy vyhrál 19. etapu.

Pořadí 16. etapy:

1. Jan Hirt (CZE) 5:40:45
2. Thymen Arensman (NED) +0:07
3. Richard Carapaz (ECU) +1:24

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události