Fotbal

Hložek míří za Schickem do Leverkusenu, stát bude přes půl miliardy

Hložek míří za Schickem do Leverkusenu, stát bude přes půl miliardy
Adam Hložek se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia

Adam Hložek odchází ze Sparty a zakotvit by měl u dalšího exsparťana Patrika Schicka. Podle německého SPORT1 odchází český megatalent do Leverkusenu a Sparta by za něj měla dostat více než půl miliardy korun.

O tom, že Adam Hložek po letošní sezoně opustí ​Letnou, se spekulovalo dlouho. Otázkou tedy nebylo jestli, ale kam. Zájemce měl po celé Evropě, ale podle německého SPORT1 už je tato otázka definitivně vyřešená. Hložek prý podepsal smlouvu s Bayerem Leverkusen.

Klub, kde dává góly jako na běžícím páse Patrik Schick, s 19letým talentem údajně podepsal kontrakt do roku 2027 a Spartě by měl zaplatit něco kolem 22 milionů eur (540 milionů korun). SPORT1 dále zmiňuje, že zájem měly i dva největší němečtí giganti Borussia Dortmund s Bayernem Mnichov, ale nebyl pro ně prioritou číslo 1, takže český reprezentant by měl zamířit k "Farmaceutům".

Adam Hložek figuruje v nejnovější nominaci české reprezentace a k přestupu 19letého sparťana se vyjádřil i trenér Jaroslav Šilhavý: "Dokud to není oficiální, těžko to komentovat. Každopádně už dlouho říkám, že Adam má na to, aby se posunul v kariéře dál."

Související obsah

​Hložek má v 19 letech za sebou už 132 zápasů za "áčko" Sparty, ve kterých nastřílel 40 gólů a na dalších 36 přihrál. Pokud by jeho přestupová částka byla skutečně 22 milionů eur, stal by se nejdražším hráčem české ligy. Prvenství nyní drží Tomáš Souček, který do West Hamu odešel za přibližně 520 milionů korun.

Hložkův budoucí parťák Schick nastřílel v minulé bundesligové sezoně 24 gólů. Tento byl poslední z nich:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události