Fotbal

Chaos v Tiraně. Fanoušci se střetli s policií, incident si vyžádal i zranění

Chaos v Tiraně. Fanoušci se střetli s policií, incident si vyžádal i zranění
Fanoušci Feyenoordu před finále Evropské konferenční ligy. Zdroj: Profimedia.cz

Předvečer finálového duelu fotbalové Evropské konferenční ligy se v albánské Tiraně proměnil v chaos a peklo. Fanoušci Feyenoordu a AS Řím, kteří přijeli podpořit své týmy v bitvě o jednu z evropských trofejí, se totiž střetli s policií, napadli několik lidí a ničili cizí majetek. Při výtržnostech došlo ke zranění 19 policistů a osmi civilistů. Kvůli incidentu bylo zadrženo 60 osob – 48 Italů a 12 Nizozemců.

Na středeční večer se v albánské Tiraně chystá velký svátek. Místní Arena Kombëtare totiž hostí premiérové finále Evropské konferenční ligy, v němž změří síly italský AS Řím a nizozemský Feyenoord Rotterdam. Už teď je ale jasné, že utkání bude poznamenané velkým incidentem, který se odehrál v noci na středu.

Do jedné z balkánských metropolí se totiž už s předstihem začali sjíždět věrní příznivci obou celků, kteří v Tiraně dokázali během jediného večera udělat pořádný průšvih. Nejprve se vydali do ulic a mohutně fandili, pak se však večer zvrtnul. 

Fanoušci se totiž kolem čtvrté hodiny ranní střetli s policisty. A to vyzbrojení skleněnými lahvemi, klacky, kameny a dalšími předměty. Příslušníci policie proti nim proto museli zasáhnout a incident se neobešel bez následků. Došlo ke zranění více než dvou desítek lidí, mezi nimiž bylo 19 policistů a 8 civilistů – čtyři Albánci, tři Italové a jeden Nizozemec. Deset lidí bylo dokonce převezeno do nemocnice. Navíc došlo i k poškození policejních aut a dalšího veřejného majetku. 

"V důsledku násilí proti policii ze strany fanoušků obou týmů máme 19 zraněných policistů, jeden z nich byl zasažen nožem," uvedl zástupce generálního ředitele albánské policie Albert Dervishi podle BBC

Související obsah

Kvůli výtržnictví policisté zadrželi 60 osob – 48 Italů a 12 Nizozemců. Několik desítek fanoušků bylo následně ze země deportováno a musí se co nejdříve vrátit domů. 

Fanoušci Feyenoordu řádili na podzim i v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události