Fotbal

Nešvar v Premier League. Fanoušci při oslavách napadli brankáře Olsena

Nešvar v Premier League. Fanoušci při oslavách napadli brankáře Olsena
Fanoušci Manchesteru City slaví na hřišti Zdroj: Profimedia.cz

Fotbal v Anglii v posledním roce neuvěřitelně zvlčel. Diváci na hřiště běhají snad každý týden, po výhře Manchesteru City v Premier League se to možná čekalo. Nečekalo se ovšem to, že někteří fanoušci napadnou brankáře hostujícího celku Robina Olsena. Útoky odsoudil klub i trenér Citizens.

Manchester City zvládl dramatické poslední kolo, a získal tak osmý mistrovský titul v klubové historii. Po konci zápasu fanoušci vběhli na hřiště, což se v případě výhry ligy často stává. Příznivci modrého celku z Manchesteru se ale chovali nechutně, a dokonce zaútočili na gólmana Aston Villy Robina Olsena. "Náš brankář byl napaden," potvrdil po utkání kouč Steven Gerrard.

Ve vysílání po skončení utkání lze spatřit, jak někteří jedinci proběhli kolem Olsena, vysmívali se a někteří se i snažili nějakým způsobem zaútočit. Švédský brankář musel hřiště opustit s ochrankou. Za chování svých fanoušků se omluvil klub a hrozí hříšníkům distancem.

"Tým Manchester City by se chtěl upřímně omluvit brankáři Aston Villy Robinu Olsenovi, který byl napaden po závěrečném hvizdu. Klub zahájil okamžité vyšetřování. Jakmile budou útočníci identifikováni, budou vydány zákazy vstupu na stadion," píše se v prohlášení mistra Premier League na oficiálním klubovém webu

Později se vyjádřil i sám gólman, který vychytal český národní tým v březnové baráži. "Idi*ti, kteří mě napadli, nezkazí mé zážitky z utkání," napsal Olsen na svém osobním instagramu. "Měl jsem možnost debutovat v tomto fantastickém klubu. Byli jsme navíc opravdu blízko k fantastickému výsledku," pronesl Olsen, který do 75. minuty držel čisté konto.

Související obsah

Se zastáním přišel i úspěšný lodivod Manchesteru City. "Nemyslím si, že tam byly úmysly, ale vždy je těžké pochopit, proč lidé v emocích jednají tímto způsobem," pronesl Pep Guardiola. "Doufejme, že se nám podaří potrestat viníka. Nevím, jak to zastavit, nemůžete dát kolem hřiště tisíc pracovníků ochranky," dodal španělský kouč.

Citizens v zápase prohrávali už 0:2, ale v 76. minutě Gündogan nastartoval obrat, který po Rodriho gólu sám dokonal. Celek Manchester City tak vyhrál 3:2 a mohl si začít užívat mistrovské oslavy.

FA Cup ovládl Liverpool díky výhře v penaltovém rozstřelu nad Chelsea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události