Další sporty

Satoranský připustil odchod do Evropy, nyní se těší na ME v Praze

Po divoké sezoně má basketbalista Tomáš Satoranský spoustu času připravit se na blížící se mistrovství Evropy, které se bude konat i v Praze. Český tým může navíc patřit k favoritům. "První úkol bude postoupit ze skupiny," hlásí hvězdný rozehrávač, jenž řeší svou budoucnost v NBA.

Satoranský má za sebou náročnou sezonu, kterou odstartoval v New Orleans, následně ale zamířil podruhé v kariéře do Washingtonu. "Byla to pro mě asi nejsložitější sezona v mé kariéře, v NBA určitě. Nevyšel mi začátek, potýkal jsem se s nějakým zraněním z herního vytížení v létě. Určitě mi moc nesedlo angažmá v New Orleans a po pár měsících jsem věděl, že se budu přesouvat jinam. Jsem každopádně rád, že jsem nakonec skončil ve Washingtonu, což byl vlastně druhý vstup do jedné řeky," prohlásil 30letý basketbalista pro TV Nova.

Český rozehrávač podepsal smlouvu s Wizards do konce sezony, nyní tak řeší svou budoucnost v nejlepší basketbalové lize světa. "Zatím se k ničemu oficiálně vyjadřovat nebudu, mohu říct jen to, že je ve hře jak Evropa, tak NBA. Je to samozřejmě velké rozhodnutí, takže si na to nechávám více času," dodává Satoranský, jehož spolu s národním týmem čeká na začátku září mistrovství Evropy, které se bude konat i v Praze.

Související obsah

​"Těším se moc, je samozřejmost se těšit na takovou velkou akci, a navíc mít možnost hrát doma. ME je nesmírně náročná soutěž, konkurence evropského basketbalu je opravdu vysoká a nečeká nás jednoduchý úkol," přemýšlí jedna z českých hvězd, která by mohla reprezentaci dotáhnout třeba až k medaili.

"Jsme určitě spolufavorité skupiny, favoritem je Srbsko. První úkol bude postoupit ze skupiny. Pak ve vyřazovacích částech, jak už víme z minulosti, je možné cokoliv," přemýšlí Satoranský nad ambicemi týmu. 

Související obsah

​30letý basketbalista měl navíc už dost času si odpočinout a nyní se připravuje individuálně. "Proběhlo i posezení s kamarády, ale tím, že jsem skončil tak brzy a mám nyní dvě děti, tak více času trávím s rodinou. Byli jsme ale poprvé po třech letech sami s manželkou na dovolené v Miláně. Takže to bylo skvělé a trošku jinačí vnímání času samozřejmě," uzavírá český basketbalista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události