Další sporty

Krejčí mě překvapil. Satoranskému jsem přestával věřit, hodnotí expert NBA

Krejčí mě překvapil. Satoranskému jsem přestával věřit, hodnotí expert NBA
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards | Zdroj: Profimedia

Základní část NBA je za námi a čeká nás nabité play-off, ve kterém nechybí zvučná jména. Nicméně letos neuvidíme hvězdné Los Angeles Lakers, které prožilo hodně bídnou sezonu. Do vyřazovací části nejlepší basketbalové ligy světa pak nepostoupila ani dvojice českých basketbalistů, tedy Tomáš Satoranský a Vít Krejčí. Jak zatím letošní ročník NBA hodnotí komentátor Nova Sport Petr Janouch?

Velkým překvapením základní části NBA je určitě nepostup slavných Lakers do vyřazovací části. Šampion z roku 2020 nabitý hvězdami, jako jsou LeBron James a Anthony Davis, totiž skončil až na 11. místě v Západní konferenci.

"Lakers je zklamáním pro každého. Na druhou stranu pro mě to zase takové překvapení jako pro ostatní není. Já jsem Lakers nevěřil už ani v roce, kdy získali titul (sezona 2019/2020 pozn. red.). Přece jenom LeBron James a Anthony Davis jsou ve svém věku už náchylnější na zranění. Nakonec se to naplno ukázalo až o dva roky později," hodnotil minulý týden jejich účinkování komentátor Nova Sport Petr Janouch. Odborník NBA taky zmínil, že ve vedení týmu z Los Angeles budou padat hlavy.

Související obsah

​Tato slova se už pomalu naplňují poté, co byl v pondělí vyhozen trenér Lakers Frank Vogel.

Naopak některé týmy v NBA zatím předvádí velice sympatické výkony a patří mezi favority na titul. "Z týmů mě překvapil Dallas, nečekal jsem, že bude hrát o 3. a 4. místo po základní části. Pak určitě Memphis, který mě z hlediska týmů možná překvapil úplně nejvíce. Uvidíme, jak bude hrát v play-off," zmínil Janouch jedny z potenciálních kandidátů na vítězství v NBA.

"Pak samozřejmě Phoenix, ale u loňského finalisty se asi o překvapení mluvit nedá. Nicméně se možná nečekalo, že bude hrát ještě lépe než v minulém roce, a překvapením tak může být, jak suverénně vyhrál základní část," okomentoval expert Nova Sport výkony Suns, kteří v základní části nasbírali v 82 zápasech hned 64 výher, a jsou tak nejúspěšnějším týmem v NBA.

Související obsah

​Do vyřazovací části pak nepostoupila ani Oklahoma s Vítem Krejčím. Nicméně český rozehrávač ukázal ve své první sezoně velký potenciál. "Vítek Krejčí mě překvapil. Nakonec dostal velkou šanci a dokázal si s ní výborně poradit. A je tak velká naděje, že budeme mít v NBA i nadále dva hráče, a hlavně, že budou hrát," říká Petr Janouch, jenž promluvil i o výkonech druhého Čecha v NBA Tomáše Satoranského.

"Abych byl upřímný, už jsem mu přestával věřit, že se v NBA udrží. Ostatně měl jsem obavy už před startem sezony. New Orleans mi nepřišlo jako tým, který mu bude vyhovovat. Nakonec se to taky potvrdilo," ohodnotil Satoranského působení v celku Pelicans.

Následně přišel zajímavý trejd, při kterém měl nejprve oblékat dres San Antonia, nakonec však zamířil zpátky do Washingtonu, kde v roce 2016 začal svoji kariéru v NBA. "Hodně se psalo, že je San Antonio ten vysněný tým pro něj. Nicméně pro ty, kteří to sledují, bylo vidět, že jde o trejd z finančních důvodů a že s ním Spurs nepočítají jako se členem sestavy. Bohužel (nebo možná bohudík) to tedy nedopadlo, jelikož se ukázalo, že je Washington pro něj ten správný tým. Nicméně to, jak dohrál konec sezony, se mi moc líbilo a myslím si, že má reálnou šanci hrát v tomto týmu i příští rok," dodává Janouch, jenž vidí, že jsou Wizards tím správným týmem pro 30letého rozehrávače.

Související obsah

​"Satoranský není úplně typ hráče, kterého lze jednoduše do nějakého týmu v NBA zařadit. Hrát v základní pětce dobrého týmu, když si vezmeme všechny rozehrávače v lize, ta konkurence je prostě neskutečná. Někdo mu musí věřit, aby mu při jeho stylu hry, kdy moc neboduje a hraje týmově, dal šanci. Washington ho zná nejlépe. Je tam oblíbený, má tam podle mě velkou podporu fanoušků. Navíc zná spoluhráče a dokáže si s nimi vyhovět. Nevidím tedy jinou šanci než Washington. Každopádně uvidíme, jak to nakonec dopadne," uzavírá komentátor Nova Sport.

Satoranský si na konci března připsal i double double:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události