Muchová zazářila. Třetí hráčku světa porazila ve dvou setech. Kvitová vypadla

Tenisový grandslam French Open pokračoval ve středu druhým kolem. Z českých tenistek se jako první na dvorci představila Karolína Muchová, která v napínavé a dlouhé bitvě překonala třetí hráčku světa Marii Sakkariovou. Kateřina Siniaková naopak svůj boj s Fernandezovou nezvládla a na turnaji končí. Nedařilo se ani Petře Kvitové, ta ztroskotala na raketě Darii Savilleové a s Paříží se rovněž loučí.

Dvě hodiny a 30 minut, tak dlouho se Muchová na kurtu trápila s řeckou sokyní. Už první set se po ztrátě českého vedení 3:0 protáhl do tiebreaku, který si česká tenistka nakonec připsala v poměru 7:5. Napínavý závěr přinesla i druhá sada.

Ve zkrácené hře za stavu 4:4 vzala Muchová soupeřce podání a poté přidala další bod. První mečbol jí stačil a zdlouhavý zápas dotáhla do vítězného konce 7:4 v tiebreaku. Muchová tak navázala na předchozí vzájemné klání z Madridu, kde Řekyni porazila 2:1 na sety.

​Ve třetím kole 81. hráčku světa čeká Amanda Anisimovová, která v prvním kole porazila Naomi Osakaovou. Po odstoupení Marie Bouzkové bojuje o postup Kateřina Siniaková s Kanaďankou Fernandezovou. Vpodvečer rozehrála svou bitvu ve 2. kole také Petra Kvitová. Ta se ale na kurtu nepotkala s příliš dobrou formou.

V prvním setu se soupeřkou z Austrálie držela krok, nakonec však padla 4:6. Ve druhé sadě už byla odevzdanější, uhrála pouze dva gemy a se Savilleovou prohrála 2:6. Po porážce 0:2 tak v Paříži končí.