Hokej

Špatné zprávy pro Toma Wilsona. Známý bitkař bude mimo hru mnoho měsíců

Špatné zprávy pro Toma Wilsona. Známý bitkař bude mimo hru mnoho měsíců
Tom Wilson Zdroj: Profimedia

Pravý křídelník Washingtonu Capitals bude podle očekávání šest až osm měsíců mimo hru poté, co podstoupil operaci natrženého předního zkříženého vazu v koleni. Doplatil tak na zranění, které utrpěl v úvodním zápase série play-off proti Floridě.

Vedení Washingtonu Capitals ve středu prozradilo zdravotní stav Toma Wilsona po operaci, kterou podstoupil v úterý. Stalo se tak čtyři týdny od zranění kolene, které utrpěl v zápase s Floridou při snaze vyhnout se svému soupeři. 

Délka rekonvalescence po operaci je odhadována na šest až osm měsíců, což v praxi znamená, že důležitý hráč základní sestavy Capitals zmešká minimálně první měsíc nové sezony, která začne v říjnu letošního roku. "Moje léto bude dost nanic. Bude to pro mě dřina, musím se začít zotavovat," povzdechl si hráč.

Související obsah

​Wilson v uplynulé sezoně odehrál 79 zápasů, ve kterých vstřelil 25 gólů a na dalších 28 přihrál. Byla to jeho historicky nejúspěšnější sezona v NHL v kariéře. Nyní ho čeká těžká práce, aby se do toho zase dostal. "Musím se vrátit k tomu, abych se stal zase hráčem, kterým jsem býval. Jsem si jist, že se mi to podaří," tvrdí sebevědomě. 

Tom Wilson patří mezi obávané bitkaře. Takhle se utrhl ze řetězu proti New Yorku Rangers:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události