Další sporty

Boxer Anthony Joshua umravnil skupinku studentů. Vtrhl k nim na kolej

Boxer Anthony Joshua umravnil skupinku studentů. Vtrhl k nim na kolej
Anthony Joshua se raduje z vítězství Zdroj: profimedia.cz

Bývalý šampion těžké váhy Anthony Joshua musel umravnit drzé studenty, kteří ho nařkli z vyhýbání se zápasu. Sítěmi se šíří video, jak ranař studenty navštívil přímo v jejich pokoji, kde jim bez servítek promluvil do duše.

Skupinka studentů univerzity v Loughborough v Anglii, v jejímž kampusu Joshua (24–2) trénuje, podle svědectví měla provokovat boxera a nařknout ho z toho, že se vyhýbá zápasu s krajanem Tysonem Furym. Co následovalo, však nečekali.

Joshua studenty navštívil přímo v jejich pokoji. Část jeho výchovné návštěvy byla zachycena na video. "Pamatujte si, jak si pouštíte pusu na špacír, protože až vám začnu lámat vaše skleněné čelisti, nebude se vám to líbit," je slyšet Joshua v 16vteřinovém videu. "Dávejte si pozor na pusu, protože občas nevíte, s kým mluvíte," pronesl ještě 32letý boxer klidným hlasem.

Bývalý držitel pásu WBA, WBO, IBF a IBO se aktuálně připravuje na odvetu s Oleksandrem Usykem (19–0), který Joshuu v září minulého roku porazil a sesadil z trůnu těžké váhy. Před tímto duelem se dlouho mluvilo o střetnutí se šampionem WBC Tysonem Furym (32–0–1), ze kterého by vzešel britský sjednotitel titulů velké čtyřky. Ke chtěnému duelu ale nikdy nedošlo.

Související obsah

​Fury v dubnu před zraky vyprodaného Wembley ukončil Dilliana Whytea (28–3). Po úspěšné obhajobě pásu WBC i neporažené bilanci pověsil rukavice na hřebík, byť řada fanoušků i boxerských odborníků "Cikánskému králi" odchod do důvodu nevěří. Právě výzva v podobě sjednocení titulů, ať už s Joshuou, o jehož skalp si Fury dlouho říkal, nebo s ukrajinským válečníkem Usykem, by ho mohla zlákat zpět mezi provazy. To však ukáže až čas. 

Podívejte se na poslední knokaut z rukavic Tysona Furyho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události