Další sporty

Global Champions je v Hamburku. Zopakují Prague Lions minulé vítězství?

Global Champions je v Hamburku. Zopakují Prague Lions minulé vítězství?
Anna Kellnerová se svým hnědákem Zdroj: profimedia.cz

Parkurový šampionát Global Champions pokračuje šestým mítinkem a přední světoví jezdci zamířili do Hamburku. Nechybí ani vítězný tým Prague Lions z předchozího kola v Saint-Tropez s Annou Kellnerovou, Nielsem Bruynseelsem a Pieterem Devosem.

Global Champions v Hamburku se koná v Derby Parku ve čtvrti Klein Flottbek. Jeho sportovními vrcholy jsou nejen Grand Prix LGCT a týmová soutěž GCL, ale i německé skokové a drezurní derby. Tato akce každoročně přiláká tisíce příznivců jezdeckého sportu a patří mezi nejvýraznější světové závody v těchto sportovních disciplínách. 

Již od středy se koná šesté kolo okruhu Global Champions League a Longines Global Champions Tour 2022. Startuje na něm elitní sestava jezdců v čele s loňským vítězem LGCT Grand Prix Hamburku Harriem Smoldersem. Holandský jezdec bude soutěžit během tohoto čtyřdenního festivalu parkurového skákání se svými nejlepšími koňmi. Současný lídr šampionátu LGCT Pieter Devos se pokusí v sobotu zvýšit svůj náskok a současně zkusí zabojovat o zlatou jízdenku do Super Grand Prix. Ta se odehraje ve druhé polovině listopadu v Praze.

Související obsah

​Chybět nebude ani olympijský medailista a o hattrick usilující domácí lídr Ludger Beerbaum, který letos vyhrál už podniky v Dauhá a v Mexico City. Mezi aspiranty na vítězství lze zařadit jména jako Marcus Ehning, Christian Ahlmann, Janne-Freiderike Meyer-Zimmermann, Philipp Weishaupt, Daniel Deusser, Maurice Tebbel, Hans-Dieter Dreher nebo hvězdu věkové kategorie U25 Philippa Schulze Topphoffa.

V týmové soutěži nebudou chybět ani Prague Lions s Annou Kellnerovou. Ta se letos podruhé pokusí kvalifikovat do velké ceny a bude to její poslední start v Global Champions před blížícím se CSIO v Praze. Následující červnové zastávky seriálu GCL proběhnou bez české reprezentantky. Kellnerová by neměla chybět v sestavě pro Pohár národů CSIO3* CET Prague Cup, který proběhne 17. června v Chuchli.

Prague Lions ovládli závody v Saint-Tropez:

​Ve středu se v Hamburku odjela kvalifikace skokového derby, kterou ovládl Ir Demortt Lennon na koni se jménem Gelvins Touch. Druhá kvalifikace je na programu v pátek a samotné 91. German Jumping Derby se pojede v neděli odpoledne. Čtvrtek a pátek jsou dny, které jsou vyhrazeny soutěžím globální tour.

První kolo Global Champions League se pojede ve čtvrtek od 11:20 hodin, druhé pak v sobotu od 11:30. V 15:00 na něj naváže LGCT Grand Prix Hamburku. Týmovou soutěž je možné sledovat s českým komentářem na programu Nova Sport 2 a Voyo. Hlavní soutěž pro jednotlivce Nova Sport zařadí ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události