Ostatní sporty

Basketbalová NBA zná prvního finalistu. Warriors lehce přešli přes Dallas

V basketbalové NBA je jasno o prvním finalistovi letošní sezony. Tím se stali hráči Golden State Warriors, kteří v pátém semifinálovém utkání porazili Dallas a díky celkovému vítězství 4:1 postoupili do finále. V něm se utkají buď s Miami, nebo s Bostonem. V jejich semifinálové bitvě má zatím navrch Miami, jež vede 3:2.

Basketbalisté Golden State Warriors vedli před pátým utkáním semifinále NBA nad Dallasem 3:1 a chtěli přidat vítěznou tečku i postup. To se jim také podařilo, už od začátku totiž měli navrch. V první čtvrtině si vypracovali pětibodový náskok, který pak neustále udržovali. 

Ve druhé čtvrtině sice Dallasu nadělili 41 bodů, pak ale začali ztrácet dech. Ve třetí čtvrtině Miami zabralo a vyhrálo ji 32:25, poslední skončila nerozhodně 26:26. Hráči Golden State však měli náskok z úvodu, a tak se mohli radovat z triumfu 120:110.

K vítězství i postupu nejvíce pomohl Klay Thompson, který zapsal 32 bodů, 2 doskoky a 3 asistence. Miami nebyl nic platný ani skvělý výkon Luky Dončiče, jenž zaznamenal 28 bodů, 9 doskoků a šest asistencí. 

Související obsah

​S kým se Warriors utkají ve finále, zatím není jasné. Druhá série ještě totiž není u konce. Miami v ní ale vede nad Bostonem 3:2 na zápasy a je krůček od postupu. 

Výsledek nočního semifinálového zápasu NBA:

Golden State Warriors – Dallas Mavericks 120:110

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události