Obří smůla pro Muchovou. Po vyhraném setu se zranila a odstoupila

Poslední česká zástupkyně na dvouhrách French Open Karolína Muchová se s antukovým grandslamem rozloučila ve třetím kole, a to hodně smolně. V nádherném utkání s Američankou Anisimovovou vyhrála první set po 83 minutách boje, ale ve druhé sadě si podvrtla kotník. I když ještě dlouho na kurtu bojovala, po prohraném druhém setu a prokulhaných třech gemech třetí sady byla nucena utkání vzdát.

Anisimovové patří 28. místo žebříčku, Muchové až 81., ale v první sadě obě předváděly špičkový tenis. Úvodní čtyři hry udržely hráčky své servisy a následně si čtyřikrát v řadě sebraly podání. Muchová poté za stavu 5:5 sebrala servis soupeřce, ale při svém podání nevyužila setbol, a nakonec se šlo do tiebreaku. V něm Češka prohrávala 1:5, avšak otočila na 6:5. Svůj druhý setbol nevyužila a stejnou šanci poté měla i Američanka, smeč však poslala kousek za základní čáru. Zkrácenou hru nakonec využitým třetím setbolem vyhrála Muchová v poměru 9:7.

Po 83 minut trvající bitvě si česká hráčka vzala pauzu na ošetření a na kurt se vrátila s obvázaným stehnem. Obvaz byl ale patrně moc těsný, takže jej po prohraných dvou gemech sundala. Rodačka z Olomouce dokázala srovnat na 2:2, jenže v tu chvíli přišel osudový moment.

Muchové se při jednom úderu podvrtl kotník, spadla k zemi a potřebovala další ošetření. V bolestech a slzách si nechala zafixovat kotník a vydala se zpátky na kurt. Z jejího pohybu však bylo zřejmé, že se velmi trápí.

​Češka tvrdě bojovala, dostala se i k brejkbolům, ale žádnou hru už nezískala. Následně zkusila i třetí set, ale v něm se její pohyb ještě zhoršil a za stavu 0:3 zápas v slzách vzdala.

Výsledek třetího kola French Open:

Amanda Anisimovová – Karolína Muchová 6:7(7), 6:2, 3:0 skreč

Zdeněk Kolář vypadl už ve druhém kole, ale svou hrou proti světové čtyřce nadchnul: