MMA

KSW 70: Nejsilnější muž světa, polská legenda i brankář Chelsea jdou do klece

Zatímco se v Paříži odehraje finále Ligy mistrů, v Tampere se střetnou Češi s Kanaďany na hokejovém MS a v Lodži v sobotu změří síly dvě polské legendy MMA. Galavečer KSW 70 nabídne zápas pětinásobného nejsilnějšího muže světa Mariusze Pudzianowského a bývalého šampiona střední váhy Michala Materly. Podívejte se, jak turnaj sledovat a kdo další se v kruhové kleci představí.

Jak sledovat?

Největší evropská MMA organizace si pro fanoušky bojových sportů tradičně připravila devět duelů. Přímý přenos z polské Lodže můžete s českým komentářem sledovat už v sobotu od 19:00 na Voyo. Zápasy vás provede duo komentátorů Kamil Guzek a David Chmátal.

Hlavní tahák večera

Lodž je dlouhé roky dějištěm důležitých událostí. V roce 2012 se zde uskutečnil první ženský zápas pod rouškou KSW, o rok později se na stejném místě uskutečnil první zápas o titul těžké váhy a v roce 2019 v Atlas Areně proběhlo první střetnutí dvou šampionů – De Fries vs. Narkun. Nyní se zde uskuteční zápas dvou velikánů.

Polský oblíbenec, bývalý strongman pyšnící se pěti tituly nejsilnějšího muže světa Mariusz Pudzianowski, se ve 45letech utká s Michalem Materlou, bývalým králem střední váhy s největším počtem vítězství v organizaci (20) i počtem ukončení KO./TKO. (11). Oba ranaři navíc figurují ve statistice nejrychlejších knokautů. Na šestém místě Materla ukončil Rodneyho Wallace za pouhých 21 sekund, Pudzianovi, který je v žebříčku čtvrtý, v posledním zápase stačilo na Serigneho Ousmane Diu ještě o tři sekundy méně.

Pudzian rychle zatočil i s náhradním soupeřem Nikolou Milanovičem:

​Fanoušci bojových sportů se rozhodně mohou těšit na boj, který může rozhodnout jediný tvrdý úder. Jen s pořádnou dávkou náhody se duel protáhne na plných pět kol. 

Jak to vidí bookmakeři?

Není divu, že sázkové kanceláře vzhledem ke kariérám obou zápasníků věří zápasnicky zkušenějšímu Materlovi. Na vítězství bývalého šampiona se kurz pohybuje kolem 1,5. Zatímco kurz na Pudziana s drtivým úderem šplhá přes 2,7.

Další zápasy – brankář Chelsea, veterán Glory i očekáváná odveta

I další zápasy z jedné z nejtěžších karet v historii ( tři zápasy v kategorii těžké a dva v polotěžké váze) stojí za zmínku. Bývalý držitel pásů WBO, WBA a IBF v boxu Izu Ugonoh (v MMA 1-1) se pokusí restartovat svou MMA kariéru v odvetném zápase s polským rváčem Markem Samociukem (3-2). V souboji dvou kickboxerů se při svém KSW debutu představí bývalý šampion Glory Jason Wilnis (2-0), držitel vítězství nad současným šampionem UFC Israelem Adesanyou, proti Radosławu Paczuskému (3-0).

Související obsah

​O hlavní předzápas večera se postará Brazilec s německými kořeny Ricardo Prasel. Dnes MMA zápasník se dlouhé roky věnoval fotbalu a díky svým predispozicím dokonce podepsal smlouvu s londýnskou Chelsea, kde trénoval po boku jmen jako Didier Drogba či Frank Lampard. Do zápasu za "áčko" však nikdy nenastoupil, protože pozice gólmana byla obsazena Petrem Čechem. Kariéru mu ukončilo zranění a po vzoru svého bratra se začal věnovat bojovým sportům. Při debutu v KSW nadchl fanoušky senzačním obratem. Teď ho čeká výzva v podobě UFC veterána Daniela Omielańczuka, který se do klece vrací po dvou porážkách.

"Je hodně zkušený soupeř, tady (v Polsku) je hodně populární. Pro mě to je velká šance. Pokud vyhraju, myslím, že půjdu o titul," věří Prasel před zápasem.

Prasel byl na KSW 68 blízko ukončení, ve druhém kole ale zápas s Michalem Kitou senzačně otočil:

​Na úvod karty se odehraje také očekáváná odveta mezi britským zápasníkem Tommym Quinnem a Polákem Albertem Odzimkowským. Jejich první střetnutí na KSW 68 původně skončilo vítězstvím pro domácího borce. Následně však bylo po posouzení změněno na "no contest" z důvodu nedovoleného úderu kolenem.

Podívejte se na kontroverzní ukončení zápasu Odzimkowski vs. Quinn na KSW 68:

Zápasová karta

  • Mariusz Pudzianowski (16-7) vs. Michal Materla (31-8) – těžká váha
  • Ricardo Prasel (12-3) vs. Daniel Omielanczuk (25-12-1) – těžká váha
  • Ivan Erslan (11-1) vs. Rafał Kijańczuk (11-4) – polotěžká váha
  • Marek Samociuk (3-2) vs. Izu Ugonoh (1-1) – těžká váha
  • Damian Piwowarczyk (5-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2) – polotěžká váha
  • Radosław Paczuski (3-0) vs. Jason Wilnis (2-0)  – střední váha
  • Anita Bekusová (5-2) vs. Roberta Zoccová (3-3) – slámová váha
  • Albert Odzimkowski (11-6) vs. Tommy Quinn (9-5) – domluvená váha do 85,5 kg
  • Lukasz Rajewski (11-7) vs. Francisco Barrio (9-2) – váha do 74 kg 

Pozn. red. – Všichni zápasníci v pátek splnili váhové limity. Michal Materla (100,5 kg) se na váhu postavil o 16 kilo lehčí než soupeř Pudzianowski (116 kg).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události