Colorado rozhodlo pár vteřin před koncem a slaví postup. Francouz nehrál

Hokejisté Colorada porazili v šestém duelu semifinále Západní konference St. Louis a stali se dalšími finalisty "Západu". Postup se ale nerodil vůbec snadno. Ještě 10 vteřin před koncem základní hrací doby bylo skóre nerozhodné. V čase 59:56 však udeřil coloradský Helm a poslal Laviny v play-off dál. Jediný český zástupce Pavel Francouz do duelu nezasáhl.

Avalanche si před šestým duelem hýčkali vedení v sérii 3:2 a mohli proti Blues využít mečbol. Byl to ale soupeř, kdo se přesně minutu před koncem první třetiny ujal vedení. Faulk po přihrávce od Mikkoly vypálil z mezikruží a překonal Kuempera, jemuž kryl na lavičce záda Pavel Francouz.

Colorado ale brzy srovnalo krok. Ve 26. minutě získal na levém kruhu kotouč Manson a nabil do předbrankového prostoru Compherovi. Ten nezaváhal a ranou zblízka skóroval. V polovině základní hrací doby získalo navrch opět St. Louis.

Schenn vystihl soupeřovu chybnou rozehrávku a skvěle našel Kyroua, jenž zamířil do odkryté klece. Laviny ale nesložily zbraně a v čase 50:19 opět vyrovnaly, když se dělovkou z pravého kruhu prosadil opět J. T. Compher.

Obrat pak Coloradští dokonali pouhých šest vteřin před sirénou. Když už to vypadalo, že Enterprise Center v St. Louis uvidí prodloužení, napřáhl na vrcholu levého kruhu Darren Helm a propálil Husse. Na lavičce Avalanche tak mohly vypuknout oslavy. Nejvíc k triumfu pomohl dvougólový Compher, jednou trefou pak přispěl Helm. Colorado tak ve finále Západní konference doplnilo Edmonton, který už o den dřív postoupil přes Calgary.

Výsledek nočního zápasu NHL:

St. Louis Blues – Colorado Avalanche 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Faulk (Thomas, Mikkola), 30. Kyrou (Schenn) – 26. Compher (Manson, Burakovsky), 51. Compher (Byram, Toews), 60. Helm (L. O'Connor, E. Johnson)