Real Madrid slaví 14. titul v Lize mistrů! Zápas doprovázely kontroverze

Real Madrid slaví 14. vítězství v Lize mistrů! Ve finále milionářské soutěže porazil Liverpool 1:0 díky brance Viníciuse Júniora. Ačkoliv byl anglický celek po většinu zápasu lepším týmem a přestřílel svého soupeře 23:4, raduje se nakonec celek ze španělské metropole. A to i přesto, že začátek zápasu byl o více než půl hodiny odložen a doprovázely ho kontroverze s fanoušky. Ti se snažili dostat na stadion a některé z nich vyvedli těžkooděnci.

Zápas měl začít ve 21 hodin, ale z důvodu pozdního příjezdu Liverpoolských byl start odložen o 30 minut. To nebyl ale jediný důvod. Dalším bylo velké množství fanoušků ještě před stadionem, kteří se nestačili dostat do ochozů včas.

Někteří příznivci se rozhodli pro radikální řešení. Začali přelézat vstupní brány a snažili se dostat na tribunu. A fanoušky ihned naháněli pořadatelé, kteří měli s neukázněnými diváky spoustu práce a pár jich muselo být vyvedeno těžkooděnci.

Jasné jsou zatím základní sestavy obou mužstev. Zatímco jedenáctka Realu je bez překvapení, u Jürgena Kloppa to vypadalo na výraznou změnu. Při rozcvičce se zranil Thiago Alcantara a na jeho pozici měl nastoupit Naby Keita. Jenže španělský záložník se dal dohromady a nakonec se dostal do hry hned od začátku.

V úvodu se oba celky spíše oťukávaly a na první vážnější příležitost se muselo čekat až do 16. minuty. Po akci z pravé strany ho vyzkoušel z malého vápna Salah, ale Courtois reflexivním zákrokem na čáře podržel Real.

Liverpool byl lepší a otevřít skóre mohl ve 21. minutě. Mané v šestnáctce zasekl balon, vypálil na bližší tyč, ale belgický gólman předvedl neskutečný zákrok, při kterém konečky prstů vyrazil míč na roh. Ke změně skóre mohlo dojít na konci prvního poločasu.

​Benzema dostal krásný balon za obranu, jenže prováhal ideální čas na zakončení, míč se k němu po skrumáži přece jen dostal a francouzský útočník skóroval. Jenže byl odmávaný ofsajd, který nakonec potvrdil i VAR a po prvních 45 minutách bylo skóre 0:0.

Skóre se tak měnilo až po změně stran. Těsně před uplynutím hodiny hry Valverde z pravé strany poslal přesnou přihrávku na Viníciuse, který jen doťukl balon do prázdné branky. Srovnat mohl Salah, který vyslal střelu těsně za vápnem a ta letěla přesně na zadní tyč, jenže Courtois opět Real podržel.

A totožná dvojice byla ve hře o pár sekund později. Na Salaha se dostal míč u zadní tyče, jenže belgický gólman se stačil přesunout a nohou vyrazil. Salah a Courtois si vše zopakovali osm minut před koncem. Egyptský útočník si poradil s Mendym, opět vypálil na vzdálenější tyč a gólman Realu dalším neuvěřitelným zákrokem jeho pokus zneškodnil.

Real Madrid už si závěr zápasu pohlídal, vyhrál 1:0 a slaví 14. vítězství v Lize mistrů.

Liverpool – Real Madrid 0:1 (0:0)
Branka: 59. Vinícius Júnior.

Sestava Liverpoolu: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (77. Keita), Fabinho, Alcântara (77. Firmino) – Salah, Mané, L. Díaz (65. Jota).

Sestava Realu Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić (90. Ceballos), Casemiro, Kroos – Valverde (85. Camavinga), Benzema, Vinícius Júnior (90+3. Rodrygo).