Chytil zazářil dvěma góly. Rangers si proti Carolině vynutili sedmý zápas

Český hokejový útočník v barvách Rangers Filip Chytil. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté New Yorku Rangers v šestém duelu semifinále Východní konference porazili Carolinu a vynutili si rozhodující sedmý zápas. Dvěma trefami přispěl k triumfu český útočník Filip Chytil, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vedle něj se blýskl i brankář Šesťorkin, jenž zaznamenal 37 úspěšných zákroků a vytáhl procentuální úspěšnost k neuvěřitelným 95 procentům. V dresu poraženého celku zaznamenal jednu asistenci Martin Nečas.

Rangers čelili hrozbě vyřazení, na domácím ledě ale zabrali a už v 8. minutě oslavili úvodní branku. O tu se postaral Tyler Motte, který vyrazil do rychlého protiútoku a tváří v tvář brankáři Raantovi nezaváhal.

Přibližně o dvě minuty později newyorský celek zvýraznit těsný náskok, když se v přesilovce prosadil přízemní střelou z pravého kruhu Zibanejad. V čase 23:24 přišla první chvíle českého forvarda Filipa Chytila.

Ten se dostal se spoluhráči do přečíslení a parádní ranou z první z oblasti pravého kruhu navýšil vedení na 3:0. Navíc vyhnal z klece Raantu, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Kočetkov. Carolina se ale zkraje 26. minuty dostala do hry, když se díky Skjeiově trefě dotáhla na rozdíl dvou gólů. Rangers však vzápětí skórovali počtvrté.

A byl to znovu Chytil, kdo vyslal vynikající bekhendovou střelu z levého kruhu a zajistil svému celku vedení 4:1. Krátce poté se na druhé straně trefil po nahrávce od Čecha Martina Nečase a závaru před newyorskou klecí Trocheck a Hurricanes opět byli ve hře.

Jejich naděje ale definitivně pohřbil ve 48. minutě Panarin, jenž vsítil branku na 5:2. Stejným výsledkem duel také skončil. Rangers srovnali stav série na 3:3 a o dalším finalistovi Východní konference se tak rozhodne v sedmém duelu.

Výsledek nočního zápasu play-off NHL:

New York Rangers – Carolina Hurricanes 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Motte, 10. Zibanejad (Fox, Šesťorkin), 24. Chytil (Fox), 27. Chytil (Lafreniere, Šesťorkin), 48. Panarin (Kreider, Strome) – 26. Skjei (Aho, Jarvis), 33. Trocheck (Nečas, Skjei)