Ostatní sporty

Zemřel legendární britský žokej Piggott, který vyhrál 4 493 dostihů. Bylo mu 86 let

Zemřel legendární britský žokej Piggott, který vyhrál 4 493 dostihů. Bylo mu 86 let
Legendární britský žokej Lester Piggott. Zdroj: Profimedia.cz

Jezdecký sport zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel legendární britský žokej Lester Piggott, který v době jezdecké kariéry zaznamenal 4 493 dostihových vítězství a devětkrát triumfoval v prestižním anglickém Derby. O smrti veleúspěšného sportovce informoval jeho zeť.

Piggott patřil mezi nejvýznamnější postavy jezdeckého sportu. Během takřka 50leté kariéry vybojoval téměř 4,5 tisíce vítězství. Ovládl i rekordních devět dostihů slavného Derby. Na první triumf dosáhl v roce 1948, když mu bylo pouhých 12 let. V letech 1960–1982 byl 11krát korunován šampionem mezi žokeji. Posledního závodního triumfu se dočkal v roce 1994, pár měsíců před 59 narozeninami. 

V roce 1995 potom ukončil aktivní kariéru. Před rokem byl uveden do síně slávy britských šampionů. Jeho život ale poskvrnila jedna kaňka. V roce 1982 si odseděl 366 dní ve vězení za daňové úniky. A to jen jako část původního tříletého trestu.

Související obsah

​O smrti bývalého žokeje, jenž byl hospitalizován na klinice ve Švýcarsku, informoval jeho zeť William Haggas. "Bohužel musíme potvrdit, že Lester dnes ráno ve Švýcarsku pokojně zemřel," uvedl. "Víc k tomu v této chvíli říct nechci. Maureen (Piggottova dcera – pozn. red.) učiní později prohlášení," doplnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události