Ostatní sporty

Krev a chvíle hrůzy na boxu. Byla jsem zkoprnělá, přiznala tenistka Ósakaová

Krev a chvíle hrůzy na boxu. Byla jsem zkoprnělá, přiznala tenistka Ósakaová
Zaplněné Barclays Center při boxerském zápase Davis vs. Romero. Zdroj: Profimedia.cz

Po zápase Světové boxerské asociace (WBA) o světový titul v lehké váze mezi Gervontou Davisem a Rolandem Romerem došlo v hledišti newyorské arény Barclays Center k panice. Fanoušky totiž vyděsila údajná střelba. Lidé proto začali rychle opouštět ochozy. Někteří se naopak snažili dostat zpět do haly, protože si mysleli, že hrozba přichází zvenčí. Došlo tak k řadě strkanic, jež vyústily i v několik zranění. Nakonec se ukázalo, že hluk nebyl ze zbraně. Způsobila ho rvačka osob v útrobách arény. Akce se účastnila i tenistka Naomi Ósakaová, která se nechala slyšet, že kvůli událostem úplně zkoprněla.

Boxerský večer v newyorské aréně Barclays Center se po konci duelu o světového šampiona WBA v lehké váze proměnil v šílenství. Poté, co Gervonta Davis obhájil proti Rolandu Romerovi titul, se v ochozech strhla mela. Boxerští fanoušci se lekli údajné střelby, jež prý byla slyšet zdálky. Začali proto utíkat. Někteří se snažili dostat z haly ven, jiní se naopak vraceli, protože si mysleli, že střelba vychází zvenčí. 

Nešťastnou situaci provázel křik, strkanice a panika. Došlo dokonce i na několik zranění. Někteří lidé byli odvezeni do nemocnice s otřesem mozku, jedna osoba měla podle listu The Sun poraněný loket. Kvůli několika pádům mělo pár fanoušků i krvavá zranění, například na kolenou. Přímou účastnicí incidentu byla i čtyřnásobná grandslamová vítězka Naomi Ósakaová, která se na svém twitteru zmínila, jak celou věc v daný moment vnímala. 

"Byla jsem v Barclays Center, když jsem najednou uslyšela křik a viděla, jak lidé utíkají a volají, že je venku střelec a musíme se schovat. Úplně jsem zkameněla," přiznala upřímně. 

"Děsivé okamžiky," napsal na sociální sítě redaktor Sports Illustrated Chris Mannix. "Stovky fanoušků se začaly hrnout zpět do arény. Lidé včetně médií se schovávali," doplnil. 

Související obsah

​Nakonec se prý ukázalo, že se jednalo o falešný poplach. Při opouštění budovy prý jen došlo ke rvačce některých fanoušků, zvuky ale mohly zdálky připomínat výstřely. "Bylo to davové šílenství. Nikdo nestřílel," uvedla policie.

Sobotní večer nezůstal bez poskvrny ani při finále fotbalové Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události