Fotbal

Šilhavý dělal změny. Jede brankář Slavie, šanci dostane i Alex Král

Trenér Jaroslav Šilhavý upravil nominaci před blížící se Ligou národů. Nemocného brankáře Jiřího Pavlenku v kádru nahradí slávistický Aleš Mandous, šanci zahrát si proti Španělsku, Portugalsku či Švýcarsku dostane i Alex Král, který téměř celou sezonu proseděl na tribuně.

Český nároďák čeká v červnu Liga národů nejvyšší kvality. Výběr Jaroslava Šilhavého si zahraje proti Španělsku, Portugalsku a Švýcarsku. V předposlední květnový den přesto muselo dojít ke změnám v nominaci. Dodatečně povolán je Aleš Mandous z pražské Slavie. 

"Jiří Pavlenka je bohužel nemocný, a tak jsme už na konci minulého týdne kontaktovali Aleše Mandouse," vysvětlil vedoucí reprezentace Tomáš Pešír změnu na brankářském postu. Posila přijede i z anglické Premier League, vedení povolalo mladého středopolaře Alexe Krále z West Hamu. 

"Vytížení Alexe Krále ve West Hamu nebylo v uplynulé sezoně takové, jako bychom si my i Alex představovali. Ale víme, že tréninku dával o to víc. Navíc každý den trénoval s hráči, kteří skončili na sedmém místě nejkvalitnější ligy světa. Chceme ho vidět a mít ho dva týdny v týmu. O svém potenciálu nás v minulosti přesvědčil a všichni mu přejeme, aby pro něj další sezony byly úspěšnější, a tím pomohl i reprezentaci," vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

Související obsah

​Již ve čtvrtek hraje národní tým v Edenu proti Švýcarsku, v neděli zase proti silnému Španělsku. Během června se celek Jaroslava Šilhavého představí ještě v Portugalsku a Španělsku. Během deseti dnů tak Češi odehrají čtyři duely.

V neděli se vyhlašoval Fotbalista roku. Poprvé anketu ovládl kanonýr Patrik Schick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události