Šwiateková je v semifinále, Čilič po více než čtyřech hodinách udolal Rubljova

Polská tenistka Iga Šwiateková porazila ve čtvrtfinále French Open Američanku Pegulaovou ve dvou setech a postoupila do semifinále. Aktuální světová jednička v něm narazí na Rusku Kasatkinovou. Ta si v dalším čtvrtfinálovém duelu poradila s Veronikou Kuděrmetovovou a rovněž slaví postup. V mužské části pavouku na sebe ve čtvrtfinále narazili Andrej Rubljov a Marin Čilič, kteří sehráli fantastickou pětisetovou bitvu. Ta po více než čtyřech hodinách skončila triumfem třiatřicetiletého Chorvata.

Po dvou letech míří za svým druhým triumfem na Roland Garros. Polská světová jednička Iga Šwiateková si ve čtvrtfinále pařížského turnaje vyšlápla na Jessicu Pegulaovou a zvítězila 2:0.

V prvním setu povolila americké soupeřce tři gemy a vyhrála s přehledem 6:3. Ve druhé sadě si ještě polepšila a triumfovala 6:2. Mohla se tak radovat nejen ze zasloužené výhry, ale také z postupu do semifinále. V něm změří síly s Ruskou Kasatkinovou.

​Ta postoupila do semifinále, když porazila další Rusku Kuděrmetovovou 2:0. Úvodní sadu Kasatkinová opanovala těsným rozdílem 6:4. Druhý set byl mnohem dramatičtější a došel až do tiebreaku, zisk setu ale opět oslavila Kasatkinová a může se těšit na první grandslamové semifinále ve své kariéře.

Druhou semifinálovou dvojici už dříve vytvořily Italka Martina Trevisanová a Američanka Coco Gauffová.

V mužské části turnaje byl na programu třetí čtvrtfinálový duel mezi Rusem Rubljovem a Chorvatem Čiličem. Přestože byl ruský tenista favoritem, vybičoval se Čilič k vynikajícímu výkonu a dohnal zápas až do pátého setu. Rubjlov sice vyhrál první sadu, chorvatský matador ale následně vyrovnal a získal ve svůj prospěch i třetí set. V tom čtvrtém pak triumfoval opět Rus a duel dospěl do pátého setu.

V něm dokonce došlo za stavu 6:6 na tiebreak. Čilič si do něj však pošetřil více sil a vyhrál 9:2. Tím opanoval pátý set 7:6 a po více než čtyřech hodinách mohl slavit. V semifinále změří síly s vítězem večerního duelu mezi Casperem Ruudem a Holgerem Runem