Brazílie pěti góly zdemolovala Jižní Koreu. Neymar se dvakrát trefil z penalty

Ačkoli šlo jen o přípravné utkání, nasadili své největší hvězdy a na hřišti to bylo znát. Brazílie poslala do hry Silvu, Alvese, Casemira či Neymara a Jižní Koreu přejela jednoznačně 5:1. Hvězda Paris Saint-Germain se trefila dvakrát a pokaždé to bylo z penalty.

Kanárci vletěli do zápasu svižně, už ve 3. minutě skóroval hlavou po přímém kopu Thiago Silva, jenže praporek pomezního vyletěl vzhůru, a branka tak nebyla ani přes Brazilcovy protesty uznána. Chuť si Jihoameričané spravili v 7. minutě. Po rychlé kombinaci zakončoval z penaltového puntíku Richarlison a tečovaný míč skončil v síti.

Korejci ale neskládali zbraně a vzápětí nebezpečně střílel In-Beom Hwang, brankář Wewerton si však s jeho ránou poradil. Ve 31. minutě už se ale domácím srovnat povedlo, když přihrávku za obranu dostal Ui-Jo Hwang a nekompromisně propálil brazilského gólmana.

Zbytek utkání již byl v režii hráčů ve žlutých dresech. Ve 42. minutě skóroval Neymar z penalty a krátce po startu druhé půle znovu. V obou případech pokutový kop muselo posvětit video a Neymar to pokaždé provedl stejně mazácky. Při rozběhu se zastavil, počkal si na reakci brankáře Kima a poté balón poslal do jeho protipohybu.

Brazilci šlapali jako dobře namazaný stroj až do závěrečného hvizdu, navíc dvakrát napálili brankovou konstrukci. V 80. minutě se ve vápně k míči dostal Philippe Coutinho a zavěsil do vzdálenější šibenice. V nastavení pak na konečných 5:1 upravil Gabriel Jesus, jenž sám proběhl do šestnáctky a přízemní střelou k zadní tyči nedal Kimovi šanci.

Neymar a spol. ukázali, že jsou v dobré formě, avšak mistrovství světa v Kataru se uskuteční až na konci tohoto roku. Už v pondělí je ale čeká další přípravný mač s Japonskem a poté poměří své síly i s Messiho Argentinou.