Darja Kasatkinová

Šwiateková pokračuje v dominanci. Ve finále French Open vyzve Gauffovou

Ženská část French Open už zná obě finalistky. O trofej si zahrají světová jednička Iga Šwiateková a Američanka Cori Gauffová. Polka nedala šanci Darje Kasatkinové, americká tenistka si poradila s Italkou Trevisanovou. Obe finalistky své soupeřky přehrály ve dvou setech.

Polská tenistka brejkla Kasatkinovou hned ve druhém gemu. Ačkoliv světová dvacítka ihned své soupeřce také sebrala podání a srovnala na 2:2, bylo to v prvním setu z její strany vše. Šwiateková uhrála následující čtyři gemy a vyhrála 6:2.

I druhý set byl jednostrannou záležitostí. Šwiateková dominovala, dvakrát sebrala Kasatkinové podání a zvítězila 6:1. Ve druhé sadě světová jednička ztratila pouhých devět fiftýnů.

​Vítězka French Open z roku 2020 si tak zahraje o svou druhou grandslamovou trofej. Ve finále, do kterého se dostala za 66 minut, ji čeká Cori Gauffová. Ta ve dvou setech srazila italskou hráčku Martinu Trevisanovou. Průběh zápasu byl podobně hladký jako u Šwiatekové. Američanka totiž Italku porazila 6:3 a 6.1.

Iga Šwiateková – Darja Kasatkinová 2:0 (6:2, 6:1)

Martina Trevisanová – Cori Gauffová 0:2 (3:6, 1:6)