Ostatní sporty

Parkurová série Global Champions se stěhuje do Cannes. Nechybí Prague Lions

Parkurová série Global Champions se stěhuje do Cannes. Nechybí Prague Lions
Parkurová série Global Champions pokračuje v Cannes. Zdroj: GCL

Parkurová série Global Champions se mílovými kroky blíží do své poloviny. Závody se uskuteční už čtvrtý týden v řadě a tentokrát proběhnou ve francouzském Cannes. Mezi účastníky nebude chybět ani český tým Prague Lions. Mezi jezdci se akce zúčastní dokonce tři z pěti nejlepších sportovců v žebříčku LGCT. Živý přenos v sobotu odvysílá stanice Nova Sport 1.

Letošní sezona parkurové série Global Champions běží na plné obrátky a brzy ukrojí polovinu závodů. Jeden ze závodů se momentálně koná takřka každý týden a jeho součástí je i týmová Global Champions League, v níž soutěží i čeští Prague Lions. Ti jsou momentálně na pátém místě průběžného pořadí a jejich dvěma jezdcům, Pieteru Devosovi a Nielsi Bruynseelsovi, se skvěle daří i individuálně. Kromě belgické dvojice zajíždí skvělé výsledky také Němec Christian Ahlmann. 

Seriál se teď přesouvá do francouzského Cannes, kde proběhne bitva o body i o zlatou vstupenku do Super Grand Prix, jež se tradičně uskuteční v listopadu letošního roku na půdě pražské O2 areny. 

Jistou účast na prestižní akci v Praze mají Ludger Beerbaum díky vítězství v Dauhá, Katrin Eckermann po triumfu na Miami Beach či Denis Lynch, kterému se dařilo v Mexico City. Tam sice nevyhrál, ale protože byl hned za dvojnásobným vítězem Ludgerem Beerbaumem, obdržel tento velký bonus on. V Madridu při čtvrtém kole nenašla přemožitele Sanne Thijssen a třetí kvalifikovanou ženou je Malin Baryard-Johnsson.

Ta byla nejlepší při pátém závodu v Ramatuelle/Saint Tropez. Šestým, a zatím i posledním, kdo se může těšit na play-off je Christian Ahlmann. Německý jezdec nadchl vítězstvím při Velké ceně domácí publikum v Hamburku. Žhavými favority jsou i další dlouhodobě úspěšní jezdci. Řadí se mezi ně například Henrik von Eckermann, Shane Breen, Max Kuhner či Maikel van der Vleuten a další.

Ve Francii se letos pojede už podruhé. Oproti Saint Tropez se však bude soutěžit ve večerních hodinách ve světlech reflektorů. Závody v této lokalitě lákají spoustu fanoušků jezdectví a v aréně bývá vynikající atmosféra. Pod umělým osvětlením se představí šestnáct týmů GCL už ve čtvrtek večer. Samozřejmě nebudou chybět Prague Lions, kteří mají startovní číslo deset. 

Související obsah

​Druhá část GCL je na programu v sobotu od 17:45 hodin živě ji vysílá Nova Sport 1. Na ni naváže tradičně LGCT Grand Prix. Její začátek je plánován na 21:15. 

Prague Lions na konci května ovládli závody v Saint Tropez:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události