Tenis

Zklamaná a překvapená Šwiateková, ženský tenis má spoustu výhod, řekla

Zklamaná a překvapená Šwiateková, ženský tenis má spoustu výhod, řekla
Polská tenistka Iga Šwiateková. | Zdroj: Profimedia.cz

Polská tenistka Iga Šwiateková na French Open válí. Díky vítězství nad Darjou Kasatkinovou si zajistila účast ve finále a brzy si zahraje o svůj druhý titul na Roland Garros. Přesto není aktuální světová jednička v úplně ideálním rozpoložení. Zklamaly ji totiž výroky ředitelky turnaje a bývalé úspěšné tenistky Amelie Mauresmové. Ta se nechala slyšet, že večerní zápasy zůstanou mužům, jsou prý totiž atraktivnější než ty ženské.

V Paříži se už několik dní řeší téma večerních zápasů. A to z mnoha úhlů pohledu. Čtvrtfinálová bitva mezi Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem se totiž protáhla až hluboko do noci a podobně tomu bylo například i u zápasu Caspera Ruuda a Holgera Runeho. 

Ředitelka turnaje Amelie Mauresmová se sice po kritice světových tenisových hvězd nechala slyšet, že tento problém se bude řešit, kromě toho se na ni navalily ještě potíže i ohledně obsazení večerního programu. Jen jeden z deseti večerních zápasů totiž byl ženský, ostatní utkání obstarali muži.

A bývalá úspěšná hráčka to vysvětlila tak, že naštvala úřadující světovou jedničku Igu Šwiatekovou. Podle BBC totiž řekla, že ženské zápasy nejsou tak atraktivní jako mužské, a proto mají muži večer přednost. 

Polskou hráčku tvrzení rozpálilo doběla. "Myslím, že ženský tenis má řadu výhod. Z mého pohledu je pro každého hráče pohodlnější hrát v normální hodinu, ale chci se i bavit a v každém zápase ukázat svůj nejlepší tenis," prozradila svůj názor na věc. "Je to pro mě trochu zklamání a překvapení, protože také byla součástí WTA," řekla o Mauresmové. 

Související obsah

​K situaci se vyjádřila i samotná WTA. "Určitě tu existuje prostor pro zlepšení. Pokud chceme vybudovat hodnotu našeho kombinovaného produktu, pak je vyvážený plán zápasů rozhodující," přiklonila se spíše na stranu Polky.

Na French Open se Polce Šwiatekové daří skvěle, postoupila do finále, kde si zahraje i titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události