Golden State nespasil ani Curry. Boston Celtics jde ve finálové sérii do vedení

Basketbalisté Bostonu Celtics vstoupili do finálové série play-off NBA vítězně. Na palubovce Golden State vyhráli 120:108 i přes to, že po třech čtvrtinách prohrávali o dvanáct bodů. Skvěle zvládnutá poslední část jim ale vynesla veledůležitý první bod. Domácím nepomohlo ani 34 bodů superhvězdy Stephena Curryho.

Golden State Warriors byl v tomto zápase i v celé finálové sérii považován za favorita, ale basketbalisté Bostonu dokázali, že finále bude pořádně dramatické a zamotané. V průběhu prvního zápasu to ale vypadalo, že si domácí první výhru pohlídají. Vytvořili si mírný náskok, který se jim dařilo první tři čtvrtiny úspěšně hlídat. Postupně jej navýšili na dvojciferný rozdíl, když na konci třetí čtvrtiny vedli už o patnáct bodů a do poslední části šli s dvanáctibodovým náskokem.

Závěrečná čtvrtina se ale Currymu a spol. vůbec nepovedla. Prohráli ji celkově 16:40, což zapříčinilo ztrátu celého zápasu. Největšími hvězdami v dresu Bostonu byli Al Horford, Jaylen Brown a Derrick White, kteří nastříleli přes dvacet bodů. To se žádnému hráči Golden State vyjma Curryho nepovedlo.