Další sporty

Kellnerová se představí na domácí půdě. S českým týmem obhajuje triumf

Kellnerová se představí na domácí půdě. S českým týmem obhajuje triumf
Jezdkyně Anna Kellnerová Zdroj: CET/Kateřina Návojová

Do pražské Chuchle se vrací třetí ročník mezinárodních skokových závodů CSIO3*-W CET Prague Cup a bude u toho i český tým v čele s Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným.

Český parkurový tým vyhrál loňský ročník, který se taktéž konal v Chuchli. Nyní bude mít za dva týdny na pražském závodišti šanci úspěch obhájit.

"Na fanoušky se do Chuchle Areny opravdu hrozně těším. Velmi dobře si pamatuji, jaké to bylo první rok, když se tam konalo CSIO. Byl to pro nás opravdu neuvěřitelný zážitek, přijelo tam velké množství lidí a byla to skvělá podívaná i skvělý sport, který mohli všichni sledovat. Loni se našemu týmu podařilo zvítězit, a tak doufám, že to fanoušky namotivuje, přijedou se podívat a náš tým podpořit. Určitě to budeme potřebovat," prohlásila Anna Kellnerová, která bude součástí obhajujícího týmu i letos.

Související obsah

​"Když máme silnou podporu diváků, pak atmosféra a způsob ježdění je jiný. Jezdec i kůň má možnost si to opravdu užít a snaží se předvést co nejlepší výkony," dodává 25letá jezdkyně, která se kvůli účasti na CET Prague Cup neobjeví na následujících třech zastávkách světové série Global Champions, kde soutěží s týmem Prague Lions. "Pro tým Prague Lions je to samozřejmě trochu složitější, ale mít možnost závodit v České republice a podpořit český tým je pro mě opravdu velmi důležité,“ vysvětluje Kellnerová, jež se v Praze se objeví s klisnou Catch Me If You Can Old.

V českém týmu pak nechybí ani Aleš Opatrný, Filip Doležal, Vladimír Tretera a Kamil Papoušek. Na mezinárodním mítinku v parkurovém skákání v Chuchli však bude opravdu silná konkurence, zopakovat úspěch z roku 2021 tak nebude vůbec jednoduché. "Aktuálně do Poháru národů evidujeme třináct zemí. Kromě České republiky to jsou Belgie, Dánsko, Irsko, Itálie, Japonsko, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Rakousko, Slovensko, Švédsko a Velká Británie,“ uvedla ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Prague Lions nedávno ovládli závod Global Champions v Saint-Tropez:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události